Лікарі дали поради під час обмороження - Новини Ю

Лікарі дали поради під час обмороження

24.01.2023   14:21    4

Кандидат медичних наук, старший викладач кафедри фармакології РНДМУ ім. Н.І. Пірогова Андрій Кондрахін заявив, що одна з найнебезпечніших помилок під час обмороження — розтирання снігом, оскільки це призводить до подальшого пошкодження тканин.

«Тому стрибаємо, бігаємо, зігріємося, махаємо руками і суємо руки під пахви», — порадив лікар у розмові.


Врач-дерматолог Центра аппаратной косметологии «Люмиренс» Татьяна Егорова отметила, что в случае обморожения важно как можно скорее зайти в теплое и сухое место. Если такой возможности нет, то необходимо не переставать двигаться. Останавливаться и засыпать нельзя, подчеркнула специалист.

В этой связи Кондрахин отметил, что бездействие на морозе может привести к потери конечности или даже смерти. По его словам, стоит вызвать МЧС, если существует угроза сильного обморожения.

Егорова упомянула, что для обморожения характерны покраснение, онемение, побеление, посинение кожи, а на последней стадии появляются язвы.
Кондрахін додав, що процес обмороження у дітей та дорослих відрізняється. «Діти <…> не усвідомлюють ступінь небезпеки певних симптомів і можуть не помітити обмороження, доки не з’явиться біль. Тому на дітей у цьому плані треба звернути особливу увагу», – резюмував лікар.


glamour.kyiv.ua