Лікар розповів про незвичайний симптом ревматичного захворювання - Новини Ю

Лікар розповів про незвичайний симптом ревматичного захворювання

23.01.2023   12:21    59

Лікар-терапевт, кандидат медичних наук Олексій Хухрєв розповів, що руки можуть мерзнути не лише через чутливість до холоду, а й через ревматичне захворювання.

У розмові він уточнив, що якщо людина з молодості має холодні руки, це просто конституція. Однак раптове та нерівномірне замерзання руки може бути ознакою ревматичного захворювання.


«Є такий синдром Рейно, який не є сам собою хворобою, але є складовою багатьох ревматичних захворювань. Чим це відрізняється від звичайних холодних рук – там досить чітко видно кордон. Наприклад, до кісточок пальці стають білі, як воскові, а інша частина руки нормального кольору, і температура у неї звичайна. Як правило, таке різке замерзання супроводжується больовими відчуттями, тобто людині реально боляче, тому що відбувається спазм судин, за яким зазвичай стоїть якась хвороба. У теплі ж пальці починають синіти. Коли чітко видно кордон, холодні руки – це ознака захворювання», – розповів Хухрєв.

Останні новини:  Відбілити зуби без стоматолога: бюджетний варіант для красивої посмішки

За його словами, за такого симптому необхідна консультація з лікарем.
Також варто звернутися до фахівця, якщо одна рука мерзне, а інша – ні. Причина може полягати і у зміні балансу гормонів, і у здавленій судині.

Як зазначив Хухрєв, у людей, чутливих до холоду, як правило, мерзнуть як руки, так і ноги. Більше того, за його словами, за патологічних станів кінцівки не обов’язково будуть однаково холодними. При синдромі Рейно найчастіше мерзнуть лише руки, уточнив лікар.

Останні новини:  Медики з'ясували, яка ходьба допоможе прожити довше


ua-novosti.info