Користь чи модна примха: лікар пояснив, навіщо потрібен зволожувач повітря - Новини Ю

Користь чи модна примха: лікар пояснив, навіщо потрібен зволожувач повітря

27.01.2023   23:00    75

Зволожувачі повітря – це для нас відносно нова техніка і не всі розуміють користь та необхідність цього приладу. Їх радять ставити при алергії та астмі, використовувати для дітей та вагітних. Навіщо потрібен зволожувач повітря і якими вони бувають розказала провізор Ольга Міллер.

Деталі


У зимовий сезон вологість у квартирах сильно знижується за рахунок гарячого опалення – на це також впливає відсутність регулярного провітрювання. У людей, які проживають в таких умовах, спостерігається передчасне старіння і сухість шкіри, ламкість волосся, ослаблення імунітету і часті хвороби, ранкові головні болі і закладеності носа. А також сухе повітря негативно впливає на здоров’я дітей, домашніх тварин і рослин.

Останні новини:  Лікар розповіла, як правильно знижувати дитині температуру

Найпростішим, безпечним і ефективним способом підвищення рівня вологості вважаються саме зволожувачі повітря. Ці прилади дозволяють за короткий термін значно підняти відсоток вологості в закритому приміщенні, що позитивно впливає на стан здоров’я, стійкість імунної системи і навіть настрій людини.
За словами Ольги Міллер, для здоров’я людини, в будинку оптимальна вологість в холодний період року повинна становити 30 – 60%. У теплий період року оптимальна вологість у квартирі становить 30-60%. Допустима – до 65%.

Яка користь від зволожувачів:

  • покращують якість повітря;
  • нейтралізують пил та алергени;
  • перешкоджають розмноженню вірусів та бактерій;
  • прибирають неприємні запахи;
  • ефективно борються із простудними хворобами;
  • продовжують життя дерев’яних виробів вдома.⠀
Останні новини:  Лікар попередив про смертельну небезпеку ковбаси

Зараз вибір зволожувачі дуже різноманітний, можна підібрати його відповідно до своїх потреб та за доступністю.

Види зволожувачів:

Ультразвукові. Вони тихі, споживають не багато енергії. Вода всередині пристрою розщеплюється до вологої хмари, зволожуючи повітря ефективно. Однак у таких зволожувачах необхідно періодично замінювати фільтр або користуватися дистильованою водою.
Парові зволожувачі повітря. вода за допомогою нагрівального елементу перетворюється на стерильний пар і піднімається у повітря. Такий пристрій підвищує вологість рівня м’якого тропічного клімату. Недоліком можна бути небезпека опіку гарячою парою, адже вона сягає температури вище 40С. Також від парових зволожувачів на оточуючих предметах утворюється осад.

Останні новини:  Китайський лікар назвав 4 найнебезпечніші фрукти для людей з проблемами травлення

Зволожувачі із системою холодного випаровування. Він визнаний найкращою технологією зволоження. За ним легко доглядати. Безшумний, безпечний і створює більш фізіологічну вологість.

Однак, варто пам’ятати, що високий рівень вологості так само небезпечний, як і низький – занадто зволожене повітря здатне спровокувати застуду, та негативно позначиться на вашій шкірі. Також збільшений рівень вологості може спричини появу цвілі та розповсюдження алергенів, які загострюватимуть стан людей страждаючих на астму. Для створення оптимальних умов вологості, варто встановити гігрометр, або придбати зволожувач з відповідним приладом, який дозволяє регулювати ефективність і швидкість випаровування вологи.

meta.ua