Як безпечно зберігати продукти в разі відключення електроенергії - Новини Ю

Як безпечно зберігати продукти в разі відключення електроенергії

01.12.2022   09:10    9

В умовах повномасштабної війни та збройної агресії Росії в Україні тривають віялові та аварійні відключення електроенергії. Міністерство охорони здоров’я опублікувало декілька порад, як зберігати харчові продукти у таких умовах.

Як зберегти їжу безпечною до вживання:


У холодильнику має бути температура +4 °С або нижче, у морозильній камері – не вище -4°С.

  1. Заморозьте контейнери з водою, щоби мати змогу зберегти температуру вашої їжі за температури 4°С або нижче, якщо вам доведеться виймати продукти з холодильника. За можливості придбайте сухий або блоковий лід.
  2. Заздалегідь підготуйтеся та зробіть запас харчових продуктів, що не потребують особливих умов зберігання (хліб, печиво, бублики, консерви тощо). При цьому віддавайте перевагу харчовим продуктам з мінімальною кількістю солі (рекомендовано не більше 0,3 г солі на 100 г продукту) та цукрів (не більше 10 г на 100 г продукту).
  3. Намагайтесь готувати страви у невеликій кількості, щоб не зберігати їх тривалий час.
  4. Купуючи харчові продукти, надавайте перевагу тим, що найменше втрачають якість без холодильника.

Якщо електроенергію вже відключили:
 

 

  • тримайте дверцята холодильника та морозильної камери закритими, адже в такому випадку продукти залишаються безпечними до 4 годин у холодильнику, 48 годин у повній морозилці, 24 годин у напівпорожній морозилці. Якщо електроенергія відключена більше ніж 4 години, помістіть лід до продуктів у холодильну камеру;
  • ніколи не пробуйте їжу на смак, щоби перевірити її безпечність. Якщо маєте сумніви, викиньте її. Викидайте будь-яку їжу з незвичним запахом, кольором чи текстурою;
  • перевіряйте температуру продуктів, що зберігаються в морозилці або в холодильнику з додатковим джерелом холоду. Ви можете безпечно повторно заморозити або приготувати заморожені продукти, які все ще містять льодові кристали або мають температуру 4 °С або нижче.

Крім того, харчові продукти також можна зберігати у термосумці, у погребі чи підвалі та на балконі, якщо за вікном мінусова температура.

Поради. Фото: МОЗ