Власники Toyota та Honda масово пересідають на електрокари інших брендів - Новини Ю

Власники Toyota та Honda масово пересідають на електрокари інших брендів

05.12.2022   09:11    5

Колишніх клієнтів японських марок приваблюють виробники, які вже встигли зробити собі ім’я на ринку електрокарів.

Зростаючий асортимент електромобілів на глобальному ринку поступово схиляє на свій бік дедалі більше водіїв. При цьому вони прощаються як з паливними машинами, так і з брендами, що їх випускають, вибираючи відомих виробників електромобілів — наприклад, Tesla і Hyundai. За даними S&P Global Mobility, найчастіше на батарейні машини пересідають з Toyota та Honda, які відстають від загального тренду на «зелену» мобільність.


15 відсотків клієнтів, які з жовтня 2021 по вересень 2022-го пересіли на Tesla з машин інших брендів, раніше водили Toyota. Трохи менше, 13 відсотків, відмовилися на користь Тесла від Honda. Tesla Model Y найчастіше приваблює власників Honda Accord, CR-V, Odyssey, Toyota RAV4 та Lexus RX, Model 3 – водіїв Honda Civic, Accord, CR-V, а також Toyota Camry та RAV4.

Однак не тільки у Toyota та Honda американський виробник переманює клієнтів. 6,7-відсоткова частка покупців за той же період перейшла з BMW, 6,2-відсоткова – з Mercedes-Benz. Обидві марки вклали великі кошти на розробку електрокарів, але поки що не встигли напрацювати порівняний з Tesla імідж у сегменті.
Крім Tesla, колишні водії японських машин обирають електрокари й інших марок. Серед них – Hyundai Ioniq 5, Chevrolet Bolt і Ford Mustang Mach-E.

У Toyota поки що один серійний електрокар в арсеналі – це кросовер bZ4x, старт якого на ринку виявився не дуже вдалим. Щодо Honda, то раніше вона продавала електричну модель Clarity, але згорнула випуск. Втім, обидві марки мають намір наздогнати конкурентів: Toyota планує випустити цілу плеяду електрокарів до 2030 року, а Honda в 2024 запустить кросовер Prologue і розробить платформу для бюджетних електричок спільно з General Motors.

Аmpercar.com