В Україні помітили важкі французькі міномети: у чому їхня особливість (відео) - Новини Ю

В Україні помітили важкі французькі міномети: у чому їхня особливість (відео)

08.12.2022   21:00    12

Французький міномет кращий за радянський аналог того ж калібру

Україна отримує безліч різноманітної зброї від союзників. Серед них помічають досить цікаві екземпляри. Наприклад, французький важкий міномет 120-мм MO-120-RT.


Калібр такого міномета 120 мм використовується стандартними снарядами НАТО. Також є спеціально розроблені для нього снаряди. Якщо використовується звичайна фугасна міна, дальність стрілянини 8,14 км, а у разі використання активно-реактивної міни – 13 км. Можна з ним використовувати міни з бронебійними боєголовками та освітлювальні снаряди. Швидкість стрільби 15-20 пострілів за хвилину.

Вогонь із міномету MO-120-RT
Вогонь із міномета MO-120-RT
Використання міномета MO-120-RT
Використання міномета MO-120-RT

Завдяки конструкції ствола зі спеціальними ребрами для тепловідведення може використовуватися для безперервного вогню протягом тривалого часу. У порівнянні з радянським аналогом мінометом 2Б11 далекобійніший. У радянського максимальна дальність лише 9 км, а ефективна трохи більш як 7 км. Чиє саме постачання мінометів MO-120-RT зображено на фото не вказано, але за припущенням експертів — італійське. Міномети виробляють за ліцензією як в Італії, так і в Німеччині, Нідерландах, Бельгії, Бразилії, Туреччині та США.

telegraf.com.ua