Український хор виконав “Щедрика" на вокзалі у Нью-Йорку. Відео - Новини Ю

Український хор виконав “Щедрика” на вокзалі у Нью-Йорку. Відео

03.12.2022   09:00    15

На головному вокзалі у Нью-Йорку Київський дитячий хор провів імпровізовано репетицію й виконав всесвітньовідомого українського “Щедрика”. Неймовірне виконання одразу зібрало десятки вражених глядачів.

Деталі

Український хор прибув до США на виступ, який заплановано на 4 грудня в одному з найвідоміших концертних залів світу – Карнегі-голл. Саме тут століття тому відбулась прем’єра щедрівки, яка стала головною різдвяною піснею у світі.


Пісня “Щедрик” є всесвітньовідомим надбанням українського фольклору. Композитор Микола Леонтович багато років працював над адаптацією щедрівки й вперше представив її обробку у 1901 році. Фінальний п’ятий варіант виконання Леонтович випустив в 1919 році. Народна пісня принесла українському композитору світову славу й популярність.
У 1936 році американський композитор українського походження Петро Вільговський представив англомовний варіант пісні з назвою “Carol of the Bells”. Цей варіант у світі більш відомий, ніж український, оскільки часто з’являється у продуктах масової культури США, зокрема у кіно та телешоу. “Carol of the Bells” лунає в таких відомих фільмах, як “Один вдома” та “Гаррі Поттер”.

meta.ua