Туреччина пропонує размістити плавучі електростанції в Румунії чи Молдові - звідти є лінії в Україну - Новини Ю

Туреччина пропонує размістити плавучі електростанції в Румунії чи Молдові – звідти є лінії в Україну

09.12.2022   21:18    9

Турецька компанія Karpowership веде перемовини про те, аби направити кораблі-електростанції до Румунії чи Молдови і постачати електроенергію по лініях електропередач в Україну для допомоги енергосистемі.

Про це в інтерв’ю Anadolu Agency розповіла президентка компанії Зейнеп Харезі.


“В даний час ми ведемо переговори з Організацією Об’єднаних Націй (ООН) та іншими організаціями з надання допомоги, щоб знайти правильне рішення. Ми можемо направити кораблі до Румунії чи Молдови і постачати електроенергію по лініях електропередач в Україну”.

Харезі розповів, що після інфраструктурних проблем, що виникли через війну, перший запит на поставку енергетичних суден надійшов від оператора української системи передачі електроенергії “Укренерго”.

Зазначивши, що вони зустрілися з керівництвом Одеської області, Харезі сказав: “Будь-яке майно, яке йде в Україну, наразі не може бути застраховане. Спочатку процес розпочався з Одеси, але оскільки жодне майно, яке йде в Україну, не може бути застраховане, і вони самі не можуть бути впевнені в безпеці цих суден, процес змінився. Зараз ми ведемо переговори з ООН та іншими гуманітарними організаціями, щоб знайти правильне рішення. Між Румунією, Молдовою та Україною діють лінії електропередач. Ми можемо розмістити кораблі в Румунії та Молдові і постачати електроенергію по лініях електропередач в Україну”.
Харезі заявив, що таким чином знімається проблема страхування і сказав: “Ми ведемо переговори про потужність приблизно 300-400 мегават. Ці потужності можуть забезпечити електроенергією один мільйон домогосподарств. Ми можемо направити три-чотири кораблі для забезпечення цієї потужності. Ми також можемо розміщувати кораблі в різних гаванях. Енергетичні судна можуть розпочати постачання електроенергії протягом місяця після остаточного узгодження технічних, комерційних та безпекових питань”.
“Ми пропонуємо ціну нижче собівартості виробництва електроенергії в Молдові та Румунії”
Нагадавши, що ціни на електроенергію є високими через енергетичну кризу в Європі і що проблеми в ланцюжку постачання тривають, Харезі продовжив наступним чином:

“Крім того, ніхто не хоче передавати електроенергію сусідам, а нові потужності не вводяться. Румунія і Молдова вже були країнами, які хотіли отримати від нас кораблі. Зараз ми говоримо їм: “Давайте ми поставимо ці кораблі у вашій країні, але електроенергію відправляйте в Україну”. Процес ще триває, ми також інформуємо ООН, щоб вони могли долучитися до цього процесу і підтримати координацію між країнами. Постачання електроенергії в Україну через Молдову або Румунію є технічно можливим і комерційно дуже логічним. Наразі ми пропонуємо електроенергію нижче собівартості виробництва електроенергії в Молдові та Румунії та нижче вартості, яку вони отримують з Європейського енергетичного пулу. Тому єдиною перешкодою може бути лише політична та бюрократична”.


inshe.tv