Свіжі знімки Каховської ГЕС: гребля – проїзна для транспорту, біля шлюзів – російські позиції ФОТО - Новини Ю

Свіжі знімки Каховської ГЕС: гребля – проїзна для транспорту, біля шлюзів – російські позиції ФОТО

01.12.2022   18:20    6

Міст уздовж греблі Каховської ГЕС імовірно залишається єдиним проїзним шляхом з правого на лівий берег Дніпра на Херсонщині. Вочевидь, окупанти побоюються форсування річки й десанту ЗСУ на лівобережжя, тому обладнали вогневі позиції просто в районі шлюзу. Крім того, звідси ворог продовжує “кошмарити” деокуповані міста і села на протилежному березі водосховища.


Про це свідчить свіжий відеосюжет з Каховської ГЕС, оприлюднений російськими пропагандистами з каналу “Розслідування і портрети”. Скриншоти з цього відео, що ілюструють нинішній стан Каховського мосту й переходу над шлюзом гідроелектростанції, поширили 1 грудня у Твітер-спільноті Special Kherson Cat.

Зауважимо, російські військові підірвали в декількох місцях дорожнє полотно автомобільного мосту, що проходить греблею Каховської ГЕС, при відступі з правого берега Дніпра. Відео пошкоджень з’явилось у мережі 13 листопада.Утім, імовірно, попри підрив, цей шлях усе ще залишається проїзним для транспорту, зазначають представники OSINT-спільноти. І навіть металеві містки над шлюзом греблі, хоч і суттєво пошкоджені, але стоять на місці. У цій точці окупанти обладнали вогневі позиції – з них вони тероризують мирних мешканців правобережних Козацького, Веселого та Берислава.

Водночас, за поки непідтвердженою інформацією депутата Херсонської облради Сергія Хланя, 30 листопада окупанти затопили головну насосну станцію Каховського каналу та підірвали трансформатор поряд.

Зауважимо, розташована у с. Любимівка Каховського району ГНС УДКМК – серце всієї Каховської зрошувальної системи. Параметри споруди ГНС вражають навіть досвідчених фахівців: довжина по фронту – 146 м, ширина – 30 м, висота – 42 м, з яких 18 м – підводна частина. Ірригаційна споруда розрахована на подачу 530 куб м/с води на висоту 25 метрів та забезпечувала зрошення земель на території 780 тис га між Північно-Кримським каналом і Молочним лиманом (Херсонська і Запорізька область).

Відтак імовірне знищення ГНС є ще одним терористичним актом рф та проявом тактики “випаленої землі”. Опосередковано цей факт також може свідчити про наступне: загарбники розуміють, що не втримають лівобережжя Херсонщини, і намагаються залишити по собі максимальні збитки й руйнування.

Нагадаємо, бійці ЗСУ показали яскраві кадри прильоту ВОГів з коптера по одному з ворожих блокпостів на окупованій території Херсонщини.