США не будуть закупати російську нафту для поповнення стратегічного запасу - Новини Ю

США не будуть закупати російську нафту для поповнення стратегічного запасу

06.12.2022   20:21    11

США не будуть закупати російську нафту для поповнення свого стратегічного запасу палива.

«Ні, тому що імпорт цієї нафти у нас під забороною», — заявила прес-секретар Білого дому Карін Жан-П’єр.

3 грудня країни групи G7 разом з Австралією оголосили, що погодилися встановити стелю цін на нафту, що експортується з РФ морем, на рівні $60 за барель.

Практично одночасною з G7 виступила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, заявивши, що країни Європейського Союзу також погодилися обмежити ціни на російську нафту на рівні $60 доларів за барель.

Гранична ціна на російську нафту: як це працюватиме

Ще на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, США, Велика Британія, Канада та Японія ввели ембарго на імпорт російської нафти.Наприкінці травня часткове ембарго на російську нафту запровадили і країни ЄС. До шостого пакета санкцій Євросоюзу було внесено заборону на імпорт російської нафти, яка поставляється морем — йдеться про приблизно 2/3 поставок російської нафти до Європи. Водночас для трубопровідних поставок було зроблено виняток, зокрема як того вимагала Угорщина. Ембарго ЄС має запрацювати цієї зими.

Утім, російську нафту продовжують купувати зокрема такі країни, як Індія та Туреччина, поповнюючи бюджет країни-агресора нафтовими доларами.

Саму тому G7 та Євросоюз почали пошук механізму, як скоротити нафтові прибутки РФ. Для цього розробили механізм цінового обмеження на нафту, що постачається танкерами. Він полягає в тому, що покупці російської нафти ризикують втратити доступ до західного страхування та інших транспортних послуг, якщо будуть платити за російську нафту більше, ніж це передбачатиме цінове обмеження.

Утім, як пише Bloomberg, обмеження у 60−65 доларів за барель російської нафти значно перевищує поточні ринкові ціни на неї, тож поки не ясно, який вплив на торгівлю воно матиме.

nv.ua