США можуть перекинути NASAMS із Близького сходу в Україну - ЗМІ - Новини Ю

США можуть перекинути NASAMS із Близького сходу в Україну – ЗМІ

02.12.2022   11:03    11


Переправити NASAMS із Близького Сходу в Україну швидше, ніж виробляти їх до США, на що потрібно два роки.

Сполучені Штати Америки спільно з союзниками працюють із країнами Близького Сходу над перекиданням кількох систем ППО зенітно-ракетних комплексів NASAMS до України. Про це у четвер, 1 грудня, заявив генеральний директор компанії – виробника ЗРК Raytheon Technologies Грег Хейс, пишеPolitico.

На його думку, відправити в Україну передові зенітно-ракетні комплекси можливо протягом наступних 3-6 місяців, потім США замінять їх на Близькому Сході на нові NASAMS протягом наступних 24 місяців, зазначив глава компанії.


“На Близькому Сході розгорнуті NASAMS, і деякі з наших союзників по НАТО і ми (США) насправді працюємо з кількома країнами Близького Сходу, які нині використовують NASAMS, і намагаємося направити їх в Україну”, – сказав Хейс.

Домовленість про передачу цих систем ППО Україні ще має схвалити адміністрація американського президента Джо Байдена.

Він не назвав країни Близького Сходу, які можуть поставити NASAMS. За даними Агентства зі співробітництва в галузі безпеки (DSCA), на які посилається видання, покупцями цих систем у регіоні є Оман та Катар. Оман уклав контракт із Raytheon у 2014 році з постачанням NASAMS у 2016-му. 2019 року США погодилися продати ЗРК Катару.

korrespondent.net