Скільки треба соди, щоб замінити розпушувач для тіста та отримати потрібний ефект - Новини Ю

Скільки треба соди, щоб замінити розпушувач для тіста та отримати потрібний ефект

03.12.2022   08:20    12

У багатьох рецептах випічки є розпушувач або сода, які роблять тісто неймовірно повітряним і ніжним. Господинь цікавить питання, чи можна замінити розпушувач содою, і навпаки.

Як працює сода та розпушувач

У рецепті, де використовується сода, потрібна кислота для правильної реакції. Тому до харчової соди часто додають такі продукти, як кефір, йогурт, сметана, сироватка. У складі розпушувача є сода, його можна активізувати за допомогою некислої рідини – навіть простої води.


Як замінити розпушувач содою

У деяких випадках така заміна може виявитися умовною, тісто підніметься, але матиме трохи іншу структуру. Також не завжди виправдана зворотна заміна, коли доводиться використовувати розпушувач замість соди. У деяких рецептах неможлива заміна соди на розпушувач, якщо вказано саме соду.
У разі заміни розпушувача содою важливо не переборщити. Ніколи не замінюють цих двох інгредієнтів у пропорції 1:1. Потрібно враховувати наявність у тісті інших компонентів, температури випічки.

У малокислому середовищі сода погано працюватиме, і в цьому випадку виручить розпушувач: 2,5 г соди, 1,5 г лимонної кислоти, 6 г борошна з розрахунку на 250 г борошна. Після додавання такого розпушувача, всі компоненти перемішують і тісто відразу відправляють в духовку.


pixelinform.com