Розвінчуємо найпопулярніші міфи, які заважають побудувати успішну кар'єру - Новини Ю

Розвінчуємо найпопулярніші міфи, які заважають побудувати успішну кар’єру

09.12.2022   11:31    1

Досить у це вірити!

Щоб ваша кар’єра складалася успішно, необхідно дотримуватися деяких неписаних правил. Ні для кого не секрет, що жінкам важче домогтися професійних успіхів, ніж чоловікам. Але найчастіше саме жінки роблять певні промахи і невірні кроки, які можуть перешкодити їх кар’єрі і значно знизити їх шанси на підвищення, а то і призвести до звільнення. Особливо здатні перешкодити деякі міфи, які міцно закріпились у нашій свідомості. Спробуємо їх розвінчати, інформує Ukr.Media.


Міф 1. Немає освіти — немає кар’єри

Природно, деякі види професійної діяльності вимагають відповідної кваліфікації. Без освіти вам не стати ні лікарем, ні юристом. Але щоб досягти вершини майстерності в багатьох інших професіях, таких, наприклад, як журналістика, рекламна справа, дизайн і практично у всіх творчих напрямках, зовсім не потрібна університетська або будь-яка інша освіта. Часом достатньо лише вечірніх курсів або хорошого підручника. Роботодавці цих професій більше зацікавлені у вашому досвіді, власному стилі і якості портфоліо, ніж в атестаті.
Міф 2. Довге резюме виглядає вражаюче

Тільки не для ділових і зайнятих людей. Для більшості роботодавців буде достатньо грамотного, впорядкованого і чіткого резюме, в якому немає нічого зайвого. Воно буде свідчити про вашу організованість і вміння висловлювати свої думки — якості, дуже цінні для більшості роботодавців. Немає потреби перераховувати всі попередні місця роботи, особливо якщо їх більше трьох. Достатньо згадати останнє і найбільш високе за посадою. І не потрібно писати про хобі, якщо тільки воно безпосередньо не пов’язане з вашою професією.

Міф 3. До 25-30 років ви вже повинні знати, чого хочете від життя

Існує безліч прикладів того, як на середині життєвого шляху люди різко змінювали професію і домагалися успіху. Не відмовляйтеся від своєї мрії, навіть якщо вам уже за сорок. Адже стільки людей нещасливі саме тому, що в них нелюбима робота. Звичайно, після певної вікової позначки вам уже не стати космонавтом, але в більшості інших професій ви цілком можете себе реалізувати, а не просто шкодувати про втрачені можливості. Адже в сорок років деякі стають навіть манекенницями і відмінно демонструють одяг великих розмірів.
Міф 4. Працюючи позаурочно, ви можете швидше просунутися по кар’єрній драбині

Може й так. А можливо, ваш бос вирішить, що ви занадто слабовільні, повільні або некомпетентні і не встигаєте виконати вчасно всі свої обов’язки. Вас же самих робота в позаурочний час може привести до перевтоми, стресу, депресії, надмірної дратівливості і проблем зі здоров’ям. Навряд чи це буде сприяти хорошій продуктивності вашої праці, швидше навпаки, завадить вашій кар’єрі.

Міф 5. Краще тримати свої амбіції в таємниці

Ви мрієте зайняти місце старшого менеджера, а років через п’ять потрапити до ради директорів? Але ви ніколи не зізнаєтеся в цьому своїм товаришам по службі? Це помилка. Недарма під час співбесіди дуже часто запитують, на якій посаді ви бачите себе через 5-10 років. Компанії зацікавлені в молодих здорових і амбітних “вовках”, а не в тих, хто все життя зібрався пропрацювати молодшим працівником. Амбітний службовець намагатиметься якомога краще виконувати свої обов’язки і вносити нові ідеї. Крім того, якщо звільниться вища посада, ваш бос вже буде знати, хто по-справжньому зацікавлений у цій вакансії і не побоїться взяти на себе відповідальність.

Міф 6. Не варто “сваритися” з колегами і начальством

Ви боїтеся нажити собі ворогів і погоджуєтеся з усім, що говорять навколо? Марно. Хороші відносини не завадило б підтримувати з усіма співробітниками фірми. Але на роботі потрібно працювати, а не дружити. Найрозумніше — спілкуватися з оточуючим вас персоналом тільки як із колегами. Зрозуміло, ви можете мати друзів з числа ваших колег або навіть начальства, але на робочому місці слід забути про дружбу і поводитися гранично, коректно і офіційно.

Міф 7. Часта зміна роботи заважає кар’єрі

Часи, коли до “літунів” ставилися насторожено і не хотіли брати їх на роботу, давно пройшли. Зараз вважається, що розумна кількість змін місця і профілю роботи додає досвіду, знань і розширює коло корисних знайомств.

Міф 8. Постійна зайнятість говорить про вашу старанність

Звичайно, ви не повинні байдикувати на робочому місці, але і показувати надмірну зайнятість теж протипоказано. Не будьте недоступні. Ніколи не кажіть колегам, що вони занадто зайняті, щоб допомогти в авральній роботі. Особливо це важливо в сучасних компаніях, де сильний корпоративний дух і важливий швидкий результат роботи.

Міф 9. Якщо бос вас критикує, значить, ваша кар’єра під загрозою

Ви не можете успішно працювати, якщо точно не знаєте, чого чекає від вас начальство. І відсутність критичних зауважень з боку начальства аж ніяк не говорить про те, що вашою роботою задоволені. Вас може застати зненацька виклик “на килим” або рознос за неефективні методи роботи. Насправді критика — краще, ніж мовчання. Тоді можна враховувати критичні зауваження і вдосконалювати методи своєї діяльності. І не поспішайте приймати критику виключно на свій рахунок.

Міф 10. Працюючи на себе, можна швидше домогтися успіху

Навіщо працювати на когось, якщо, створивши власну фірму, можна весь прибуток класти собі в кишеню? Перспектива здається привабливою. Однак, подумайте сто разів, перш ніж ставати вільним підприємцем. Якщо працюючи на боса, ви могли собі дозволити відпустки, лікарняні, годинні перерви на обід і ранній похід з роботи в перукарню, то, відкривши власну справу, вам доведеться про все це забути. Як тільки ви йдете в “вільне плавання”, ви починаєте працювати на найсуворішого і безжального боса — на самого себе. А це має вічні переробки, стреси, подвійна відповідальність, робота в позаурочний час і у вихідні.


news-xl.net