Rolls-Royce розробляє перший у світі авіаційний двигун, що працює на водневому паливі

02.12.2022   10:04    1

Електромобілі з кожним днем ​​стають все більш популярними. Однак межі цієї технології ще не подолано. Наприклад, сьогодні лише наземний транспорт використовує електроенергію. Проте пошуки екологічних рішень у цій галузі тривають. Rolls-Royce та easyJet сьогодні підтвердили, що встановили нову віху в авіації, запустивши перший у світі сучасний авіаційний двигун на водні.

Компанія Rolls-Royce вперше в авіаційному світі випробувала авіаційний двигун, що працює на водневому паливі

Наземне випробування було проведено на ранньому концептуальному демонстраторі з використанням зеленого водню, створюваного енергією вітру та припливів. Це знаменує собою важливий крок на шляху доведення того, що водень може стати авіаційним паливом майбутнього з нульовим викидом вуглецю, і є ключовим доказом у стратегіях декарбонізації як Rolls-Royce, так і easyJet.


Обидві компанії мають намір довести, що водень може безпечно та ефективно забезпечувати енергію для цивільних авіаційних двигунів, і вже планують другий набір випробувань з довгостроковими амбіціями щодо проведення льотних випробувань. Випробування проводилися на відкритому випробувальному полігоні в МО Боскомб-Даун, Великобританія, з використанням переобладнаного регіонального авіаційного двигуна Rolls-Royce AE 2100-A. Зелений водень для випробувань надав EMEC (Європейський морський енергетичний центр), вироблений з використанням відновлюваної енергії на їхньому заводі для виробництва водню та приливних випробувань на Eday на Оркнейських островах, Великобританія.
Державний секретар США з питань бізнесу, енергетики та промислової стратегії Грант Шаппс сказав: «Велика Британія є лідером у глобальному переході до польотів без почуття провини, і сьогоднішнє випробування Rolls-Royce і easyJet є захоплюючою демонстрацією того, як бізнес-інновації можуть змінити спосіб життя. «Це справжня британська історія успіху, коли водень використовується для живлення реактивного двигуна, який сьогодні виробляється за допомогою енергії припливів і вітру з Оркнейських островів у Шотландії, і є яскравим прикладом того, як ми можемо працювати разом, щоб зробити авіацію чистішою під час водіння. роботи по всій країні».
Грація Віттадіні, головний технічний директор Rolls-Royce, сказала: «Успіх цього водневого тесту є захоплюючою віхою. Ми лише оголосили про наше партнерство з easyJet у липні, і ми вже розпочали неймовірний початок із цим знаковим досягненням. Ми розширюємо межі, щоб відкрити можливості водню з нульовим вмістом вуглецю, що може допомогти змінити майбутнє польотів».

Йохан Лундгрен, генеральний директор easyJet, сказав: «Це справжній успіх для нашої партнерської команди. Ми прагнемо й надалі підтримувати це новаторське дослідження, оскільки водень пропонує чудові можливості для цілого ряду літальних апаратів, у тому числі літаків розміром з EasyJet. Це буде величезним кроком уперед на шляху досягнення нульового чистого прибутку до 2050 року».

Після аналізу цієї першої концепції наземних випробувань партнерство планує серію подальших випробувань на стендових установках, що призведуть до повномасштабного наземного випробування реактивного двигуна Rolls-Royce Pearl 15. Партнерство засноване на глобальній кампанії Race to Zero, яка підтримується ООН, яку підписали обидві компанії, зобов’язавшись досягти нульового чистого викиду вуглецю до 2050 року.


pixelinform.com