Про які проблеми організму сигналить стан нижніх кінцівок - Новини Ю

Про які проблеми організму сигналить стан нижніх кінцівок

02.12.2022   14:31    11

Набряки

Під вечір звичне взуття стає тісним, чоботи не застібаються, босоніжки врізаються в шкіру.

Що відбувається: коли серце працює нормально, кров рухається по артеріях, розносячи кисень, під дією насоса-серця піднімається назад по венах і так далі. Коли серце втомлюється з якоїсь причини (патології клапанів, атеросклероз, звузив просвіти судин і т. д.), воно погано виконує свою функцію насоса. Організм, щоб зберегти об’єм циркулюючої крові, починає накопичувати рідину. Серце не справляється з прокачуванням збільшеного об’єму крові, вона починає застоюватися в ногах – це і є набряки.


Що робити: вечірні набряки ніг – симптом небезпечних проблем з серцем, здатних привести до смерті людини! Обов’язково зробіть ехо-кардіограму, щоб виключити цю причину або підтвердити, але отримати необхідне лікування.

Лікар призначить діуретики (сечогінні), щоб вивести з організму зайву рідину. Плюс інгібітори АПФ – ліки, що знижують тиск (зазвичай мають у своєму складі назви частина “дод” – каптоприл, эналоприл та ін). Або бета-блокатори – препарати, зменшує ритм серця (зазвичай закінчуються на “лол” – ацебутолол, атенолол). Тоді кров прокачується більш потужно.

Біль в гомілці, литках, набряклість, синюшність

Що відбувається: варто запідозрити тромбоз глибоких вен. Якщо у вені утворюється тромб, кровотік зупиняється, кінцівку нижче починає відчувати брак кисню – організм сигналить про це нам гострим болем. Крім того, існує реальна загроза відриву тромбу, який, піднімаючись вгору разом з кровотоком, може закупорити легеневу артерію.
Цей стан називається легеневою тромбоемболією, і воно смертельно небезпечно!

Що робити: насамперед потрібно виключити фактори, які провокують утворення тромбів в ногах. По-перше, це нерухомість – стояча або сидяча робота провокують застій крові у венах, що може викликати розвиток тромбів. По-друге, це високий рівень згортання крові, щоб його знизити, лікар призначить препарати, антикоагулянти.
При болі в гомілці, якщо вона набрякла, почервоніла або посиніла, негайно зверніться до лікаря. Відірвався тромб може вбити!

Мерзнуть ступні

Що відбувається: швидше за все, можна говорити про недокрів’я (анемії). Клітини еритроцити, які переносять кисень, просто не доходять до ніг (з банальної причини – їх мало, а до п’ят по крові руслу їм плисти довго). Обмін речовин сповільнюється. Температура нижніх кінцівок падає. Ноги мерзнуть.

Що робити: здати аналіз крові і подивитися рівень гемоглобіну. Якщо лікар встановить анемію, вам призначать залізовмісні препарати.


ua-novosti.info