Обшуки в жіночому монастирі Мукачівської єпархії УПЦ (МП) завершено: СБУ виявила черговий осередок любителів “матушкі-русі” (ФОТО) - Новини Ю

Обшуки в жіночому монастирі Мукачівської єпархії УПЦ (МП) завершено: СБУ виявила черговий осередок любителів “матушкі-русі” (ФОТО)

04.12.2022   07:34    3

Служба безпеки України перевірила монастир УПЦ (МП) на Закарпатті, де черниці закликали до «пробуждения матушки-русі»

СБУ завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи, які проводила на території Свято-Кирило-Мефодіївського жіночого монастиря Мукачівської єпархії УПЦ (МП) на Закарпатті, передає Паляниця з посиланням на пресцентр СБУ.

Слідкуйте за нами в телеграмі: гарячі оперативні новини тут


Як повідомили правоохоронці, в процесі проведення заходів, понад 20 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа.

Співробітники СБУ знайшли велику кількість агітаційно-пропагандистських матеріалів. Більшість літератури – авторства російських діячів і видана російськими друкарнями.

Серед виявленого правоохоронцями – книжки ксенофобського змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. У знайдених брошурах заперечується право України на незалежність, і наголошується, що росію, Україну та білорусь «нельзя разделить».
“У монастирі продовжували згадувати під час молебнів патріарха рпц кирила гундяєва, який «благословив» російських військових убивати українців. Навіть розробили так звану «пам’ятку», де аргументували, чому саме не можна відмовлятися від згадки московського патріарха. У випадку непокори – залякували «бути відстороненим від усякого священства”, – розповіли в СБУ.
Також під час заходів СБУ знайшла тексти проросійських пісень, якими прославляли «русскую землю» і закликали до «пробудження матушки-руси».

Усі матеріали буде передано на відповідні експертні дослідження. В службі наголосили, що усі вказані безпекові заходи відбувалися у межах чинного законодавства.

“Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України”, – додали в СБУ.


palyanytsyaua.com