
Думайте про переваги, а не недоліки
Звертайте власну увагу на свої переваги
Відноситися до афірмацій можна по-різному, але можемо впевнено стверджувати: вони таки працюють. Хоча б на суто психологічному рівні. Якщо якнайчастіше робити собі компліменти, є всі шанси в них повірити — навіть якщо спочатку сама ідея здаватиметься вам маячною. Зрештою, це не вимагажє багато зусиль — чому б не спробувати?
Знайдіть рольову модель, схожу на вас
Ключ до здорової самооцінки різних людей — інклюзивність. Репрезентація різних типажів зовнішності в медіа, моді та шоу-бізнесі важлива для того, щоб люди бачили когось, хто виглядає, як вони. В іншому випадку з’являються комплекси: людям починає здаватися, що вони не відповідають стандартам. Благо все змінюється на краще, і сьогодні навіть на подіумах, де колись панували жорсткі стандарти 90-60-90, стало набагато більше «земних» дівчат із різною фігурою. Щоб перестати випробовувати комплекси, оберіть відому зірку чи модель, схожу на вас. Це допоможе вам усвідомити, що ви не тільки красиві, але й можете досягти всього того, що і ця дівчина з обкладинки або екрану. Адже вона така сама, як ви.
Перетворюйте недоліки на переваги
Якщо ви вже досить «прокачали» свою самооцінку, знайшовши свої переваги та переставши акцентувати увагу на недоліках, то сміливо переходьте до наступного етапу. Будь-яку риса, яка здається вам вадою, можна перетворити на власну родзинку, яка відрізнятиме вас від інших.
Саме так легендарний редактор моди Діана Вріланд руйнувала існуючі стандарти краси: вона вибирала для своїх зйомок героїв з незвичайною зовнішністю і робила акцент саме на тому, що інші воліли б приховати. Барбру Стрейзанд вона просила знімати у профіль, щоб акцентувати носа, а Міка Джаггера — так, щоб у очі кидалися його пухкі губи.
Робіть так само. Зрозумійте нарешті, що всі стандарти краси – лише соціальний конструкт. Природа не допускає помилок, а ваша зовнішність прекрасна саме тим, що вона унікальна.