Нічник може призвести до збільшення ваги - Новини Ю

Нічник може призвести до збільшення ваги

01.12.2022   07:34    1
Увімкнене світло вночі може вплинути на ваш графік прийому їжі та додати кілька сантиметрів до вашої талії.

За словами дослідника Лаури Фонкен з Університету штату Огайо, миші, які вночі були під дією слабкого світла, набрали на 50 відсотків більше ваги за восьмитижневий період, ніж миші, які проводили ночі в повній темряві.


«Багато в чому наше суспільство зараз функціонує за графіком 24 години на добу», — сказала Фонкен. «Ці результати свідчать про те, що такий графік може впливати на метаболічну функцію», що призводить до збільшення ваги.

Інші дослідження показали, що робота в нічну зміну може погіршити здоров’я.

Гормони, які допомагають метаболізму, впливають на людей, які піддаються впливу світла вночі, сказала Фонкен. Нічне світло могло знизити кількість цих гормонів у мишей, а разом із збоєм у внутрішньому годиннику мишей могло стати причиною збільшення їх ваги.
У дослідженні миші, яких тримали 16 годин при денному світлі та 8 годин при приглушеному світлі, набрали 12 грамів маси тіла, тоді як миші, яких тримали 16 годин при денному світлі та 8 годин при темряві, набрали 8 грамів. Дослідники годували всіх мишей однаковою кількістю їжі і не спостерігали різниці в тому, скільки вони рухалися по своїх клітках.

У мишей, які були піддані тьмяному світлу вночі, також був вищий рівень непереносимості глюкози, що є маркером переддіабету, ніж у мишей, які були в повній темряві.

За словами дослідників, миші ведуть нічний спосіб життя, тому вони зазвичай їдять вночі. Але миші, які жили в умовах тьмяного освітлення, з’їдали 55 відсотків їжі вдень, у порівнянні з мишами в стандартних умовах світло-темрява, які з’їдали 36 відсотків їжі вдень. Це свідчить про те, що їхній внутрішній графік харчування був збитий через зміни світла, кажуть дослідники.
«Миші, які потрапляли на світло вночі, показали змінену харчову поведінку, їли більше під час фази відпочинку, що може бути причиною збільшення ваги», — сказала Лаура Фонкен.

nashamama.com