Наступного року в небо Нью-Йорка можуть піднятися сотні повітряних «самокатів»

03.12.2022   11:24    11

Компанія Lift Aircraft обіцяє вже наступного року розгорнути на Манхеттені сервіс туристичних польотів на електролітах одномісних власної розробки. Для пілотування таких апаратів ліцензія пілота буде не потрібна, якщо вони переміщуються у зоні вільної від іншого повітряного транспорту. Місцевий оператор гелікоптерних маршрутів вже уклав контракт на 100 машин Hexa і готується запустити розважальні тури всім бажаючим.


Проєктувальник стверджує, що в районі Манхеттена багато зон, де можна організувати 8–15-хвилинні польоти без загрози звичайному повітряному транспорту. Електроліт Hexa має поплавці і може сідати як на землю, так і на воду. Надлишкову надійність забезпечують 18 роторних двигунів. Вага спорядженого електрольоту без пілота складає 196 кг. Керувати ним у повітрі можна як за допомогою джойстика, так і пересуваючи покажчики на планшеті.

За словами компанії Charm Aviation, яка взялася розгорнути незвичайний розважальний сервіс, зазвичай туристичні польоти на гелікоптерах за тривалістю не перевищують 15 хв. Характеристики Hexa ідеально вписуються в цю умову, хоча це одномісні апарати та польоти у групі можливі лише «ескадрильєю» з кількох електрольотів.
На навчання пілотуванню машиною Hexa знадобиться менше години польотів на тренажері в офісі компанії, після чого пілот може розпочинати польоти. Втім, найскладніші маневри, як і зліт, і посадка, автоматизовані та не вимагають жодної майстерності від людини в кабіні. Апарат підніматиметься в повітря не вище 11 м. Про швидкість не повідомляється.
Найцікавіше в цій історії те, що сервіс із забезпечення розважальних польотів у дозволених зонах може з’явитися дуже швидко і задовго до появи повноцінних послуг аеротаксі. Все, що для цього потрібно, — це випустити достатньо апаратів і вкласти гроші в обладнання та нескладну інфраструктуру. Можна почати з невеликого майданчика і поступово зі зростанням майстерності давати пілотам все більше і більше свободи в рамках дозволеного повітряного простору. При цьому автоматика все одно стежитиме за безпекою польотів і допоможе уникнути зіткнень чи інших аварій навіть у разі помилкових дій людей.


Аmpercar.com