Медики назвали головні симптоми та небезпеку надлишку вітаміну D - Новини Ю

Медики назвали головні симптоми та небезпеку надлишку вітаміну D

03.12.2022   08:31    11

Як виявилося, речовина приносить організму як користь. Наявність болю у спині, а також підвищений артеріальний тиск можуть бути першими дзвіночками при інтоксикації цим макроелементом.

Користь вітаміну D для організму величезна, але безконтрольний прийом цієї речовини може спровокувати серйозні проблеми зі здоров’ям. Про це повідомила газета Daily Express із посиланням на медичний портал Medical News Today.


У матеріалі зазначається, що ця речовина допомагає організму людини засвоювати кальцій та фосфор. Однак якщо рівень вітаміну D у крові вище 150 нанограмів на мілілітр, виникає інтоксикація. Крім того, наслідки надлишку макроелемента можуть зберігатися протягом декількох місяців після припинення його прийому. Справа в тому, що вітамін D накопичується в жирах і повільно вивільняється в кров.

До інших наслідків перенасичення організму цією речовиною медики відносять біль у спині або кістках, гіпертонію, нудоту, а також слабкість у м’язах. При цьому під час лікування побічних інтоксикацій вітаміном D фахівці радять утриматися від його прийому, а також обмежити кальцій в раціоні.
storinka.com.ua