Лікарі назвали запах дихання, який свідчить про хвороби печінки - Новини Ю

Лікарі назвали запах дихання, який свідчить про хвороби печінки

07.12.2022   20:09    10

Печінка розщеплює токсичні речовини, що проникають в неї. Коли орган уражається хворобою, хімікати починають накопичуватися в крові, через що можуть виникнути багато різних проблем.

Так, за даними фонду боротьби з хворобами печінки British Liver Trust, накопичення в крові хімічних речовин може вести до змін у головному мозку та появи синдрому печінкової енцефалопатії. Забудькуватість, легка сплутаність свідомості та зміни особистості – ось деякі з ранніх симптомів, які можуть при цьому виникнути.


У свою чергу, медичний центр Маунт Сінай інформує, що одним з ранніх симптомів хвороби печінки є зміна запаху дихання. Насторожити повинен затхлий або солодкий запах з рота.

Фахівці додали, що ці проблеми можуть виникнути раптово, якщо у людини розвинеться гостра печінкова недостатність або вони можуть бути частиною хронічного захворювання печінки.

Більш серйозні симптоми, які можуть виникнути через хворобу органу, включають такі стани:

1. Незвичайні рухи або тремтіння рук.
2. Нервова збудливість.
3. Судоми.
4. Сонливість чи сплутаність свідомості.
5. Невиразна мова.
6. Млявість, уповільненість рухів.
Через хвору печінку також може знижуватися імунна відповідь на інфекцію. Зокрема, у людей із захворюваннями печінки часто зустрічаються інфекції сечовивідних шляхів та респіраторні інфекції.


ua-novosti.info