Лікар розповів, звідки беруться камені у нирках і як з ними бути - Новини Ю

Лікар розповів, звідки беруться камені у нирках і як з ними бути

11.12.2022   07:41    12
Лікар розповів, звідки беруться камені у нирках і як з ними бути

Камені в нирках – це одне із найпоширеніших захворювань, яке характеризується утворенням каменів у нирках та сечовивідних шляхах. Формування найчастіше триває кілька місяців чи років.


Основним сприятливим фактором прийнято вважати підвищення концентрації солей та білкових речовин у сечі. Лікар-уролог вищої категорії Шмуліченко Олександр розповідає, що сечокам’яна хвороба є поширеною групою і 20% пацієнтів приходять саме з цією проблемою.

В даний час багато теорій, звідки ж береться каміння у нирках. Основні причини випливають із способу життя: недостатня кількість рідини та рідкісне випорожнення сечового міхура, що створює умови для концентрації сечі, і солі випадають, утворюючи мікроліти.

Це камінці, які ростуть, тому можуть з’явитися болі в попереку. Малорухливий спосіб життя також призводить до утворення каменів.
Неправильне харчування також призводить до утворення каменів та в подальшому – це витікає у проблеми з кишечником та печінкою.

Своєчасне звернення до лікаря, здавання аналізу сечі, крові та УЗД дозволить вчасно діагностувати наявність проблеми та вирішити її.

Доступність медицини в сучасному світі дозволяє визначити, яке це каміння, де воно знаходиться, і оперативно позбавити від неприємних відчуттів.


prostoway.com