Лікар розповів, як зберегти здоров'я мозку - Новини Ю

Лікар розповів, як зберегти здоров’я мозку

09.12.2022   23:43    5

Нейрохірург Рахул Джандіал назвав три ключові способи зберегти здоров’я мозку – це вчитися протягом усього життя, спілкуватися та вести активний спосіб життя. Він також запропонував прості вправи, які не займуть багато часу, але допоможуть покращити когнітивні здібності та зберегти пам’ять.

Для виконання першої вправи потрібно лише аркуш паперу та олівець. Потрібно встановити таймер на 2 хвилини, потім записати протягом цього періоду всіх істот, що живуть у воді, яких вдасться згадати. Потім знову завести таймер, але тепер згадувати за категоріями: наприклад, прісноводна риба, океанічна, морські ссавці, небезпечна риба, молюски. Як правило, у другому випадку вдасться згадати набагато більше назв.


Для зміцнення робочої пам’яті допоможе ще одна відмінна вправа – множення двоцифрових чисел в розумі. Необхідно вибрати будь-які 10 комбінацій з двоцифровими числами, а потім перемножити їх протягом 5 хвилин. Для тренування робочої пам’яті також можна вибрати будь-які 10 слів, а потім подумки переписати кожне навпаки, від останньої літери до першої. Ці дві вправи зручні тим, що їх можна практикувати будь-де.

glamour.kyiv.ua