Лікар розповіла, кому небезпечно їсти чорну та червону ікру - Новини Ю

Лікар розповіла, кому небезпечно їсти чорну та червону ікру

08.12.2022   22:00    10

Червона та чорна ікра – улюблені традиційні делікатеси, корисні за рахунок вмісту вітамінів, мікроелементів та поліненасичених кислот. Однак, за словами лікаря-дієтолога Олени Соломатиної, не всім людям варто вживати ці ласощі. Серед таких, наприклад, які страждають на серцево-судинні захворювання, яким протипоказана велика кількість холестерину і солі.

“Для таких людей ці компоненти особливо шкідливі… Сіль впливає на шлунково-кишковий тракт, серцево-судинну систему, суглоби і може призвести до гіпертонії та зниження імунітету” .


Ще одна небезпека, що таїть у собі чорна і червона ікра, — можлива алергічна реакція. Дієтолог попередила, що траплялися випадки набряку Квінке та анафілактичного шоку. Також вона може негативно впливати на роботу печінки, нервової системи та нирок. Прострочений же продукт взагалі здатний призвести до ботулізму і в перспективі до смерті.

При покупці ікри Соломатина рекомендує перевірити термін придатності, а також склад і цілісність упаковки. При цьому перевагу краще віддати малосольному та охолодженому варіанту у скляній або пластиковій тарі. Останнє важливе, щоб візуально оцінити продукцію. Вживати ж делікатес дієтолог радить не більше двох разів на тиждень.storinka.com.ua