Косметичка, сон чи тренування – що заважає вам схуднути? - Новини Ю

Косметичка, сон чи тренування – що заважає вам схуднути?

10.12.2022   10:48    1

Що у вашій косметичці?

Щодня кожна жінка наносить на волосся, шкіру та нігті понад 500 хімічних речовин. І деякі з них негативно впливають на щитовидну залозу та гормональну систему.

Наприклад, в лак для нігтів (навіть відомих косметичних брендів) додають трифенілфосфат, який підвищує термін зберігання. Ця речовина порушує роботу ендокринної системи, призводячи до захворювань щитовидної залози, ожиріння, діабету та безпліддя.


На гормональний баланс можуть вплинути і шампуні, які містять парабени. По впливу організм вони схожі з жіночими статевими гормонами і можуть призвести до порушення обміну речовин.

Тому ретельно читайте етикетку, купуючи косметику або віддайте перевагу органічній.

Недостача сну

Навіть одна безсонна ніч підвищує рівень кортизолу. Це призводить до перманентної втоми, яка знову заважає заснути. І так по колу.

При порушеннях сну знижується вироблення «гормону зростання» соматотропіну. Він забирає жирові клітини з депо, щоб спалити їх та отримати енергію. Якщо соматотропіну недостатньо, метаболізм буде неправильним, тому й проблеми з вагою.
Соматотропін виробляється з 24 до 2 ночі. Тому люди, які пізно лягають, важко засинають або працюють у нічні зміни, зазвичай мають зайву вагу.

З 1 до 3 години ночі виробляються гормони щитовидної залози, які також відповідають за вагу. І якщо людина в цей проміжок часу не спить, то на 100% у неї буде неправильний метаболізм та зайва вага.

Виснажливі тренування

Стали завсідником фітнесклубу і тренуєтеся до упаду 7 днів на тиждень, а вага коштує? Коли фізичне навантаження сприймається організмом як надмірне, він підвищує вироблення «гормону стресу» кортизолу. Досягаючи великої концентрації, він починає руйнувати м’язи, щоб витягти їх енергію, і перестає витрачати жири.
Тому не варто мучити організм виснажливими навантаженнями, а якщо це сталося – дати йому день на відновлення.

Зменшити рівень кортизолу допомагають і коригування живлення.

Вченими доведено, що найкраще від підвищення рівня кортизолу та розпаду білка захищає білково-вуглеводний коктейль. Такою ж дією має чай, якщо пити його регулярно.


glamour.kyiv.ua