Формула ідеальної кави: вчені розкрили секрет - Новини Ю

Формула ідеальної кави: вчені розкрили секрет

09.12.2022   13:45    2

Вони узагальнили всі існуючі сучасні дослідження, намагаючись визначити золоту середину, за якої кава, не завдаючи шкоди, здатна приносити користь для здоров’я. У ході мета-аналізу вони досконально вивчили матеріали понад 200 досліджень. В результаті вдалося довести чималу користь від кількох чашок кави на день. У групі людей, які вживали щодня 3 чашки, відзначалася нижча смертність від серцево-судинних захворювань. І це при тому, що кава традиційно вважається напоєм, який може бути небезпечним для серця.


Щоправда, у групі тих, хто пив більше трьох чашок кави на день, позитивний ефект уже не простежувався і виявлявся негативний вплив кофеїну, в тому числі і на серцево-судинну систему.

Також було встановлено, що вживання кави пов’язане зі зниженням ризику розвитку кількох видів раку, серед яких рак передміхурової залози, рак матки, пухлини шкіри та печінки. Любителі кави рідше страждали від таких захворювань, як цукровий діабет 2-го типу, жовчнокам’яна хвороба та подагра.
Виявилося, що кава здатна не тільки попереджати розвиток багатьох захворювань, а й полегшувати перебіг уже виниклих. Особливо яскраво цей ефект проявлявся у людей, які страждають на хворобу Альцгеймера і хворобу Паркінсона.

Але найвиразнішою користю виявився вплив на печінку. Люди, які щодня випивали по 3–4 чашки кави, були менш схильні до жирового гепатозу – поширеного захворювання печінки, пов’язаного з неправильним харчуванням, зловживанням жирною та солодкою їжею, алкоголем. У наш час жирова зміна печінки є справжньою епідемією і виявляється у кожного третього дорослого та майже у кожної людини з надмірною масою тіла.

Також у групі любителів кави значно рідше зустрічалося і найнебезпечніше «печінкове» захворювання – цироз. На думку вчених, сприятливий ефект кави на печінку пояснюється дією антиоксидантів, що входять до неї. Вони сприятливо впливають на гепатоцити, стимулюють процеси регенерації печінкових клітин, а також нормалізують внутрішньопечінковий обмін речовин. Внаслідок чого жирові клітини значно менше відкладаються у печінці.
Також вчені з’ясували, що зловживання кавою пов’язане зі збільшенням кількості випадків гіпертонії та інших серцево-судинних захворювань, у тому числі інфаркту та інсульту, запальних захворювань та раку різних відділів шлунково-кишкового тракту, ниркової недостатності. Ті органи, на які кава в помірних дозах надає стимулюючий ефект, при його надлишку зазнають вже гнітючого впливу.

Виключити або звести до мінімуму каву краще і тим, хто вже страждає на гіпертонію та захворювання серця. Важливо, що у своєму дослідженні вчені оцінювали переважно досвід європейських країн, де культура вживання кави має на увазі невелику чашку натуральної кави, до якої подається склянка чистої води.


glamour.kyiv.ua