Ford GT першого покоління відродиться із 1500-сильним двигуном - Новини Ю

Ford GT першого покоління відродиться із 1500-сильним двигуном

09.12.2022   13:00    0

Американська фірма GT1 збудує 30 суперкарів на оригінальних шасі.

Компанія GT1 з Мічигану збудує 30 екстремальних суперкарів на оригінальних шасі Ford GT першого покоління. Машини будуть використовувати напрацювання швейцарської Matech Concepts та двигуни Roush Yates, що розвивають понад 1500 кінських сил. Кузови обіцяють зробити з вуглеволокна від літаків Boeing, причому використовувати оригінальні прес-форми від гоночних Ford GT.


Мічиганська GT1 вирішила воскресити Ford GT першого покоління. Суперкар випускали в 2005-2006 роках, і якимось дивом на складі Ford Performance збереглися 30 новеньких шасі. Вони і стануть основою майбутніх автомобілів, які виявляться екстремальними варіантами дводверки. Наприклад, як двигун GT1 обрала “вісімку” Roush Yates RY45, засновану на агрегатах для машин NASCAR.

Семілітровий мотор спроєктований із чистого листа та відсилає до леманівських GT40. Майстерня Roush Yates ретельно підійшла до вибору компонентів, тому RY45 повчив вкриті нітридом хрому титанові впускні клапани Del West, вирізаний з високоміцної сталі 4330M розподільний вал і два турбокомпресори Garrett G35 з кульковими підшипниками. На 93-му бензині двигун видає 1166 кінських сил, але на гоночному паливі та при пікових значеннях наддуву вийде близько 1800 сил.
Геометрія підвісок суперкара заснована на схемах гоночного Matech-Ford GT1 чемпіонату FIA GT. Стокові шасі Ford доповнять регульованими амортизаторами Multimatic DSSV із золотниковими клапанами та кованими моноблочними колесами Forgeline. Це та сама компанія, що постачає диски для нинішнього Ford GT. Всі зовнішні панелі будуть виготовлені з вуглеволокна від фюзеляжів літаків Boeing. Їх виготовлять на модифікованих прес-формах Matech, найбільш чутливі ділянки армують кевларом.

Неважко помітити, що кузов «нового» GT отримає аеродинамічні поліпшення: «зябра» в арках, масивний спліттер, антикрило і закрилки Герні на капоті, що відводять тепло від радіаторів. У фінальній версії рівень притиску спереду та ззаду можна буде регулювати, виходячи з особливостей траси. Зрозуміло, GT1 залишиться суто трековим суперкаром, проте розробники обіцяють допомогти з його сертифікацією для звичайних доріг. У проєкті беруть участь три колишні інженери Ford, але сама компанія, можливо, виступає лише консультантом. За деякими даними, ціна дводверки становитиме мільйон доларів.

Аmpercar.com