Ендокринолог розповіла, чи можна виявити дефіцит йоду самостійно - Новини Ю

Ендокринолог розповіла, чи можна виявити дефіцит йоду самостійно

08.12.2022   23:21    2

Ендокринолог Нечаєва: Визначити дефіцит йоду в домашніх умовах неможливо

Визначити дефіцит йоду в організмі в домашніх умовах неможливо, проте більшість проживають у регіонах, де ця недуга широко поширена.


“Визначити в домашніх умовах, що у вас нестача йоду, неможливо. Навіть лабораторний метод визначення йоду в сечі використовується тільки епідеміологами. Має значення регіон проживання. Обов’язково призначають УЗД щитовидної залози та аналіз крові на вміст тиреоїдних гормонів. профілактику або лікування”, – сказала вона.

За словами лікаря, людям з такою хворобою рекомендується включати до раціону рибу та морську капусту, проте це актуально лише для областей, близьких до морського узбережжя. А решті необхідно використовувати йодовану кухонну сіль, але додавати в блюдо її варто в останній момент, так як йод руйнується при тепловій обробці.

Експерт нагадала, що цей мікроелемент є важливим для повноцінної роботи щитовидної залози. Середня добова доза для дорослої людини становить 150–200 мікрограмів, а для дитини – 60–120 мікрограмів. При цьому у вагітних і жінок, що годують цей показник набагато вище – 250 мікрограмів на день.Лікар також звернула увагу на те, що самостійно приймати вітамінні комплекси з йодом не варто. Нечаєва зауважила, що надлишок цього мікроелемента в організмі загрожує м’язовою слабкістю та порушенням серцевого ритму.

storinka.com.ua