Дорогами України колесить дуже патріотичний «Запорожець» - Новини Ю

Дорогами України колесить дуже патріотичний «Запорожець»

10.12.2022   10:41    2

Запорожець із патріотичними написами та малюнками їздить Хмельницьким та вже перетворився на один із символів міста — розповідає його власник Ярослав Редванецький. За його словами, хмельничани завжди реагують на його тюнінговану автівку: водії сигналять, пішоходи розглядають та просять дозволу зробити селфі. З власником «Запорожця» та художницею, яка втілила його ідею, спілкувалася кореспондентка видання «Суспільне».


«Запорожець», розмальований і розписаний зусібіч патріотичними написами й малюнками, курсує вулицями Хмельницького. На автівці зображений козак із «бандерасмузі», російська «Москва», яка тоне в морі крові та портрет президента країни, яка напала на Україну. Власник автомобіля – військовий-прикордонник у відставці Ярослав Редванецький.

«Ні водії, ні пішоходи не залишаються байдужими до моєї автівки. Люди реагують позитивно. Руками сигналять. Я бачу, що настрій в людей підіймається», — говорить власник «Запорожця».

Як тільки Ярослав припаркував свого «Запорожця», одразу ж знайшлися охочі сфотографуватись з авто та його водієм.
«Я не проти фотографій. Нехай фотографуються», — каже власник авто Ярослав.

За словами Ярослава, думка тюнінгувати автівку в такому стилі спала йому спонтанно.

«Одного ранку я встав, відкрив гараж і щось захотілось таке виразити. Не знав як, але сусіди по гаражах підказали: давай щось будемо писати. Ми знайшли художницю, поспілкувалися колективно і почали працювати над цією машиною. Створювала малюнки дівчина три дні», — розповідає власник авто.

Художниця Ірина Стецюк розфарбовувала «Запорожця». Дівчина каже: ідея одразу сподобалася. За словами Ірини, картини вигадували разом з Ярославом. Додавали до кожного малюнку щось своє.
«Мене зустрів мій сусід і запропонував розфарбувати автівку друга у патріотичній символіці. Я одразу погодилась. Я колись малювала козаків на стінах, на хатах, а на машині для мене це був новий досвід, тому я дуже хотіла спробувати. Малювали звичайними емальними фарбами, з ними працювала вперше, тому подивимося на стійкість», — каже художниця.

Ярослав каже: автомеханікою захоплюється з підліткового віку, має не одну машину, та цей — його улюблене авто. За його словами, «ЗАЗ-968-М», 1972-го року дістався йому від діда, який втратив ногу на другій світовій та отримав «Запорожця».

«Мій дід пройшов війну, і такі авто видавав Укравтопром інвалідам, і от одна із цих автівок дісталась моєму дідусеві. Я її зберігаю, щось майструю. Вона мені, як пам’ять про ті часи», — говорить власник автівки.

Військовий у відставці каже: просився добровольцем на фронт, та поки не взяли. З його слів, чекає третьої хвилі мобілізації, щоби таки потрапити на передову.


autotheme.info