6 грудня - день пам'яті святителя Митрофана Воронезького - Новини Ю

6 грудня – день пам’яті святителя Митрофана Воронезького

07.12.2022   11:15    1

Як сьогодні виконати бажання щодо гарної роботи та гідного заробітку?

6 грудня православні християни згадують про єпископа Руської церкви Митрофана Воронезького. За народним календарем дата отримала назву Митрофанів день, інформує UkrMedia.

Хто такий святий Митрофан?


Святитель Митрофан, перший єпископ Воронезький, народився 6 листопада 1623 року у Володимирській землі в родині священика. Мирське ім’я майбутнього святителя було Михайло. Половину свого життя святий прожив у миру, був одружений і мав дітей. Майбутній єпископ був деякий час священиком у селі Сидорівському в Суздальській єпархії. На сороковому році життя він овдовів і вирішив присвятити своє життя Богу. Своїм місцем проживання він обрав Золотниковський Успенський монастир недалеко від Суздаля, де і був пострижений у чернецтво з ім’ям Митрофан. Через три роки після вступу до Золотниковської обителі братія сусіднього Яхромського Косьмина монастиря, яка не мала в ту пору настоятеля, стала просити місцеве духовне начальство про поставляння їм в ігумени Митрофана. Прохання було виконано. Спочатку подвижник був висвячений в ієрейський сан, а потім був возведений в ігумени Яхромської обителі. Коли про старання подвижника дізнався Патріарх Московський і всієї Русі Іоаким, він доручив йому більш широку Унженську обитель у Костромській землі. Тут майбутній святитель був настоятелем близько семи років, протягом яких монастир досяг процвітання. Був побудований храм на честь Благовіщення Пресвятої Діви Марії. Коли в 1682 році, за рішенням Московського Церковного Собору, була утворена нова Воронезька єпархія, цар Феодор першим її єпископом запропонував призначити ігумена Митрофана. Єпископську хіротонію 2 квітня 1682 року очолив Патріарх Іоаким. Святитель Митрофан розглядав духовенство як силу, здатну впливати на населення найблаготворнішим чином. На самому початку своєї діяльності святитель почав споруджувати у Воронежі новий кам’яний храм на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці. Преставився до Бога святитель Митрофан у 1703 році в глибокій старості. Незадовго до смерті святитель прийняв схиму з ім’ям Макарій. Похований він був у Благовіщенському соборі у Воронежі з великими почестями: цар своїми руками допомагав нести труну святителя, шанованого їм за «святого старця». У 1831 році надійшло офіційне повідомлення до Синоду, за рішенням якого 7 серпня 1832 року відбулося урочисте відкриття труни, а потім була канонізація святителя. Від його святих мощей з ласки Божої відбувалися численні зцілення хворих і одержимих.Обряди й традиції цього дня

Традиційно в Митрофанів день всідалися плести личаки. Взуття це не дуже міцне, тому деякі умільці робили відразу по 4-5 пар. Наші предки вважали, що якщо взуття зроблене в цей день, йому зносу не буде. Прикмета актуальна і зараз, якщо потрібно купити щось із взуття, плануйте похід по магазинах на 6 грудня.

У народі кажуть, що змова на любов між подружжям і на сімейне щастя, прочитана на Митрофана, буде особливо дієвою. В цей день ближче до вечора (коли чоловік повинен повертатися з роботи) господині треба поставити кухоль з водою біля порога і сказати: «Раб Божий (ім’я), тут твоя вода». Після такого обряду чоловік завжди і звідусіль буде поспішати додому.

Що сьогодні треба зробити, щоб робота була хорошою, а заробітна плата достойною?

Один з важливих аспектів нашого життя — це робота. Тому не дивно, що для багатьох людей бажання знайти гарне робоче місце з гідною зарплатою, стоїть в одному ряду зі здоров’ям, родиною і любов’ю. Зараз це навіть модно, спочатку будувати кар’єру, а потім укладати шлюб і народжувати дітей. Щоб робота була бажаною, оклад високим, а умови праці комфортними, скористайтеся простими обрядами.

Обряд на пошук гарної роботи

Шукати вакансію, яка вам підходить, буде набагато легше після проведення простого ритуалу з носовою хусткою. Купіть нову хусточку (бажано це зробити в молодий місяць), і вдома, коли вам ніхто не буде заважати, прочитайте над нею замовні слова:

«Так буде мені, Рабові Божому (ім’я), удача в дорозі і успіх у справах. Куди не прийду, хорошу роботу знайду і відмови не отримаю».

Хустинку завжди носіть з собою, відправляючись на чергову співбесіду.

Обряд на успішну співбесіду

Цю змову треба прочитати тричі при виході з будинку, коли будете йти на співбесіду щодо роботи:

«Я вирушаю до боярів, щоб працювати недарма. Хочу на роботу підрядитися і господарям полюбитися. Щоб господарі мені лагідно посміхалися і моїми здібностями розчулювалися. Нехай не даремно лають і не б’ють, хай ситно годують і хороші гроші дають. Господь Бог — мій Цар і вищий для мене Государ. Господи, пособи і благослови. В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь».

Текст дуже дієвий, керівництво вже з перших хвилин співбесіди буде до вас прихильне, і результат виявиться позитивним.

Обряд на гідну зарплату

Цей ритуал бажано провести рано вранці, в крайньому випадку, до полудня. Візьміть цілий невеликий буханець хліба, і прочитайте над ним замовні слова:

«Хліб усьому голова! Всі його поважали, з радістю зустрічають і кланяються до землі. Там, куди я піду, хай мене також з радістю зустрічають, приймають і шанують. На роботу хай запросять і хорошими грошима нагородять».

Після прочитання змови розріжте буханець уздовж на дві половинки. Однією частиною нагодуйте пташок, другу з’їжте самі за обідом.

Народні прикмети 6 грудня

За народними прикметами на 6 грудня намагалися вгадати погоду на найближчий час і червень наступного року:

  • Якщо дме північний вітер і зривається мокрий сніг, то 6 червня (день Симона Стовпника) буде вітряно і дощитиме.
  • Якщо хмари рідкі, то погода буде холодна, але ясна.
  • Якщо в цей день сонячно і тепло, то і червень теплим буде.
  • Сонце ховається за хмари — до урагану.
  • Якщо місяць на небі ясний, буде холоднеча.
  • Якщо верхівки листяних дерев порожевіли, зима буде не сильно суворою.
  • Хмари по небу низько пливуть — до похолодання.
  • Якщо місяць в оточенні рожевих або тьмяних кілець, буде сильний мороз.
  • Якщо хмари на заході «горять», буде ясна погода.
  • З неба лунає шум — до снігопаду і хуртовини.


news-xl.net