Європа ощадливо витрачає газ із ПСГ на тлі похолодання - Новини Ю

Європа ощадливо витрачає газ із ПСГ на тлі похолодання

28.11.2022   21:41    10
Європа ощадливо витрачає газ із ПСГ на тлі похолодання

Початок сезону відбору газу з ПСГ у Європі цього року оновив найпізніший термін за історію спостережень

Рівень європейських запасів зараз становить 95,17% – це на 9% вище за середній показник на ту ж дату за останні п’ять років.

Країни Європи дуже ощадливо витрачають газ із підземних сховищ (ПСГ) на тлі повернення погоди до багаторічної норми. Про це повідомляє Інтерфакс у понеділок, 21 листопада.


“Після дуже теплого жовтня в листопаді погода в Європі на рівні кліматичної норми. Попередньо середня температура за місяць лише на градус вище за показники листопада минулого року (при тому, що в жовтні було спекотніше на три градуси). Однак за схожих температурних умов помітно значно менші витрати газу зі сховищ”, – йдеться у повідомленні.

Початок сезону відбору газу зі сховищ у Європі (14 листопада) цього року оновив найпізніший термін за історію спостережень асоціації Gas Infrastructure Europe (GIE) з 2011 року. Попередній пізніший термін був зафіксований у 2013 році – тоді резерви почали зменшуватися 4 листопада.
Рівень запасів газу в Європі зараз становить 95,17% – це на 9% вище за середній показник на ту ж дату за останні п’ять років.

У відповідь на зниження температури збільшили обсяг регазифікації європейські термінали з прийому СПГ. З початку листопада коефіцієнт використання їхніх потужностей становить 67%, при тому, що в середньому за жовтень було 60%.

При цьому ціни на газ у Європі зараз тримаються на рівні $1173 за тисячу кубометрів.

 

korrespondent.net