Хаббл сфотографував незвичайну космічну структуру - Новини Ю

Хаббл сфотографував незвичайну космічну структуру

26.11.2022   08:59    10
Хаббл сфотографував незвичайну космічну структуру

Фото: ЕКАФото галактик

Астрономи стверджують, що подібні кільця під час злиття галактик можна побачити дуже рідко.

Космічний телескоп Хаббл зробив унікальний знімок злиття двох галактик, які перетворилися на одне величезне яскраве кільце із зірок. Галактики мають загальну назву Arp-Madore 417-39. Вони розташовані на відстані 670 мільйонів світлових років від нас. Знімок опублікувало Європейське космічне агентство.

Хаббл зробив фото за допомогою своєї камери ACS, призначеної для спостереження за дуже далекими галактиками.


Вчені кажуть, що ці дві галактики спотворила потужна гравітація і це привело до того, що зірки цих галактик закрутилися в гігантське кільце, а ядра галактик опинилися на відносно близькій відстані одна від одної.

Астрономи стверджують, що подібні кільця під час злиття галактик можна побачити дуже рідко, адже вони з’являються лише у разі лобового зіткнення двох галактик. У той час як більшість таких злиттів відбувається повільно, і сила гравітації притягує галактики поступово.
“Такі кільцеві структури не вічні. За словами вчених, ці кільця існують приблизно 100 млн років, після чого структура розпадається, зірки повертаються назад у свої галактики і зрештою через 1-2 млрд років у космосі виникає одна нова величезна галактика”, – заявили експерти.

korrespondent.net