В Україні з 2023 року повертають важливу вимогу для водіїв - Новини Ю

В Україні з 2023 року повертають важливу вимогу для водіїв

28.11.2022   21:31    11

З 2023 року в Україні кожен автомобіль буде зобов’язаний пройти техогляд на СТО, що передбачено Угодою про асоціацію з ЄС.

Процедуру обов’язкового техогляду для легкових автомобілів в Україні скасували у 2011 році, проте вже у 2014 році було підписано Угоду з країнами Євросоюзу, згідно з якою українці мають дбати про безпеку своїх авто та регулярно перевіряти їх.


— транспортні засоби протягом 10 днів після того, як їх перереєстрували на ім’я нового власника;

– авто після ДТП, що отримали пошкодження елементів, від яких залежить безпека пересування (підвіска, кермовий механізм, гальма), сильно деформований кузов;

– Автомобілі, на яких виявили суттєві неполадки під час водіння.

Як часто потрібно проходити техогляд

Легкові авто повинні пройти технічний огляд не пізніше ніж через 4 роки після дати першої реєстрації, а після цього кожні 2 роки відвідувати СТО для техогляду. Тим часом транспортні засоби для комерційних перевезень (наприклад, таксі) зобов’язані щорічно проходити техогляд.
Кому можна не проходити техогляд
Згідно із законодавством, від обов’язкового ТО звільняються такі транспортні засоби:

їх швидкість пересування не перевищує 25 км/год;

– Вони використовуються на дорогах загального користування;

– мають двигун об’ємом менше 125 куб.см або електродвигун, потужність якого не перевищує 4 кВт.

Кому не вдасться пройти ТО

Техогляд не пройдуть автомобілі після серйозних ДТП, оскільки наявність ушкоджень аналізуватимуть інші експерти. До того ж техогляд заборонено проходити автомобілям, у конструкцію яких внесли значні зміни.

Також проблеми з ТО будуть у власників авто, які не відповідають стандартам «Євро-4» або мають вік понад 15 років.

Не вдасться пройти процедуру ТО та машинам, які зареєстровані за кордоном або мають прописку в Україну, зокрема, це стосується євроблей та битих авто, завезених із США.
Де можна пройти ТО

Техогляд можна буде пройти у сертифікованому СТО, де фахівці оглянуть транспортний засіб, проведуть необхідні процедури та видадуть відповідний сетрифікат. Наразі в Україні діють 800 сертифікованих СТО.

Які штрафи за непроходження техогляду

Водія, який проігнорував вимоги закону, оштрафують на 1700 гривень, а після повторного порушення у нього заберуть права водія.


uamotors.com.ua