Новий бренд Ampere: Renault Group виведе електромобільний підрозділ в окрему компанію - Новини Ю

Новий бренд Ampere: Renault Group виведе електромобільний підрозділ в окрему компанію

24.11.2022   13:41    312

Французька група має намір стати компанією нового покоління.

Renault Group розпочала реалізацію третього етапу своєї стратегії Renaulution – Revolution. Його метою є перетворення французької Групи на компанію наступного покоління. Це передбачає створення економіки повністю замкненого циклу, від постачання матеріалів до переробки акумуляторів. Renault планує зосередитися на електромобілях, програмному забезпеченні, нових мобільних послугах та створенні відкритої партнерської екосистеми.


Відповідальною за електричний напрямок визначено окрему компанію – Ampere. Як стверджується, це перший гравець на світовому ринку електромобілів, народжений завдяки відмові від OEM-виробників. Ampere розроблятиме, вироблятиме та продаватиме повністю електричні легкові автомобілі з передовою технологією програмно-визначуваних транспортних засобів (SDV) під брендом Renault. Виробничі майданчики компанії із очікуваною чисельністю співробітників близько 10 000 осіб розміщені у Франції. Близько 3500 із них – інженери, половина з яких спеціалізується на програмному забезпеченні.
До 2030 року модельний ряд Ampere складатиметься з 6 електромобілів у найшвидше зростаючих сегментах у Європі, що охоплюють 80% загального доходу від електромобілів. У сегмент B – це нові Renault 5 Electric та Renault 4 Electric, у C-сегменті – Megane E-tech Electric й Scenic Electric та два ще непредставлені електромобілі. До 2031 Ampere планує виробити близько 1 мільйона електромобілів для бренду Renault.

Первинне публічне розміщення акцій компанії, або IPO (Initial Public Offering) заплановано у другому півріччі 2023 року на Euronext у Парижі. При цьому Renault Group збереже контрольний пакет та отримає підтримку потенційних стратегічних інвесторів, включаючи Qualcomm Technologies. Також можливість інвестування у Ampere розглядають партнери Renault Group з альянсу – Nissan та Mitsubishi Motors. Свій електромобільний бізнес Група має намір оцінити у 10 млрд євро.
Як повідомляється, Renault уклала партнерську угоду з Google таі Qualcomm Technologies для створення революційних технологій, які дозволять розробляти автомобілі з програмним управлінням (SDV), включаючи електричну архітектуру та автомобільну ОС.

Також Renault Group та китайська Geely створять спільне підприємство з виробництва ДВЗ та гібридних силових установок з пайовою долею 50:50. Проєкт під назвою Horse дозволить партнерам стати провідним постачальником силових установок на світовому ринку. У перший рік оборот СП Renault-Geely перевищить 15 млрд. євро, а обсяг виробництва складе 5 млн. одиниць.

Очікується, що завдяки реструктуризації рентабельність Renault Group у 2025 році перевищить 8%, а у 2030-му – 10%. Нині вона становить 5%.

Як раніше повідомляв Autogeek, польська Izera отримала технології від Geely для випуску вітчизняних електромобілів.

За матеріалами: Renault Group


autogeek.com.ua