Лікарі розповіли, як легше перенести гормональні зміни після 50 років - Новини Ю

Лікарі розповіли, як легше перенести гормональні зміни після 50 років

24.11.2022   23:14    410

Нікому не уникнути гормональних змін, але завдяки певним діям їх легко перенести.

З віком рівень гормонів знижується, і цей процес із роками посилюється. Після 50 років різке зниження рівня гормонів естрогену та тестостерону сприяє розвитку атеросклерозу, серцево-судинних захворювань, діабету. У жінок настає менопауза, у чоловіків наближається андропауза (чоловіча менопауза), настає старість. Але, змінивши свій спосіб життя, це можна легше перенести.


5 кроків, які допоможуть зустріти вікові зміни з меншими втратами:

  1. Найчастіше консультуйтеся з лікарями. Вміння прислухатися до свого організму може стати ключем до виявлення гормональних проблем на ранній стадії. Такі симптоми, як коливання ваги, втома, біль у суглобах, низьке лібідо, перепади серцебиття, зміни дефекації та депресія мають стати приводом звернутися до лікаря.
  2. Виберіть середземноморську дієту. З природним збільшенням вікових запальних процесів корисно перейти на принципи середземноморської дієти. Доведено, що цей спосіб харчування захищає серце та мозок від вікових порушень, знижує ризик діабету, допомагає підтримувати здорову вагу. Вашому організму необхідні корисні холестерин та жир для адекватного виробництва гормонів, і вони є у середземноморській дієті.
  3. Уникайте хімікатів, які руйнують гормони. Токсини в довкіллі можуть погано впливати на ваші гормони. Як захисний захід рекомендується обмежити вплив хімікатів, що руйнують гормони, таких як пластмаси, пестициди, а також деякі косметичні та засоби для чищення, що містять такі інгредієнти, як триклозан.
  4. Менше нервуйте. Всім відомо про згубний вплив стресу. А оскільки рівень кортизолу і так підвищується з віком, намагайтеся боротися зі стресом за допомогою здорового харчування та способу життя, а також по можливості усуньте джерела стресу з вашого життя.
  5. Займайтеся силовими вправами. Мало змусити своє серце битися швидше ранковою зарядкою. Оскільки м’язова маса та щільність кісток зменшуються з віком, силові вправи можуть бути ще кориснішими.

woman24.kyiv.ua