Лікар назвав 4 способи знизити ризик розвитку серйозних патологій ШКТ - Новини Ю

Лікар назвав 4 способи знизити ризик розвитку серйозних патологій ШКТ

25.11.2022   14:12    411

Можна знизити ризики серйозних патологій, дотримуючись лише кількох правил.

Наприклад, для цього необхідно виключити тютюнопаління . За словами експерта, нікотин і нікотинові смоли порушують перистальтику шлунка та кишечника, виділення травних соків призводить до появи спазмів у кишечнику, болю в надчеревній ділянці, нудоти вранці, печії та здуття живота. Водночас не варто зловживати алкоголем , оскільки етиловий спирт провокує розвиток виразкової хвороби шлунка, дванадцятипалої кишки, алкогольного гепатиту та панкреатиту.

“Ускладнення, спровоковані зловживанням алкоголю, можуть призвести до летального результату. При перфорації дванадцятипалої кишки її вміст виходить у вільну черевну порожнину і викликає перитоніт – запалення очеревини. Небезпечним є кровотеча, оскільки воно може загрожувати суттєвим кров’ю,”  пояснив лікар.

Водночас слід виправити свій раціон і регулярно вживати їжу . Як зазначив Каландія, люди, які мають звичку переїсти на ніч, набагато частіше страждають від симптомів гастроезофагеальної рефлюксної хвороби: печії, відрижки повітрям та їжею, нудоти. При цьому не варто забувати про необхідність відвідування лікарів та регулярних профілактичних оглядів .

“Для скринінгу атрофічного гастриту та раку шлунка можливе використання аналізу крові гастропанель – комплексу лабораторних досліджень крові (пепсиноген I, пепсиноген II, гастрин-17 та антитіла Helicobacter Pylori IgG), який дозволяє оцінити функціональний та анатомічний стан слизової оболонки шлунка”  .

Однак варто пам’ятати, що гастропанель не зможе замінити езофагогастродуоденоскопію – ендоскопічне дослідження, що дозволяє взяти біопсійний матеріал при виявленні патологічних вогнищ у стравоході, шлунку та дванадцятипалій кишці. Для раннього виявлення новоутворень кишківника рекомендується аналіз калу на приховану кров.
При підозрі на запальні захворювання кишок (виразкового коліту, хвороби Крона) використовується аналіз на дослідження концентрації фекального кальпротектину. А особам старше 45 років, які мають обтяжений спадковий анамнез по колоректальному раку, згідно з рекомендаціями ВООЗ, необхідно проведення колоноскопії – ендоскопічного дослідження товстої кишки.

storinka.com.ua