Лікар назвала 3 причини здати кров на цукор - Новини Ю

Лікар назвала 3 причини здати кров на цукор

25.11.2022   07:00    19

Існує ряд захворювань, за яких потрібно обов’язково перевіряти рівень глюкози в крові.

Насамперед рівень цукру в крові слід перевіряти при діабеті. Як відомо, він проявляється підвищеною спрагою, посиленим сечовипусканням, стомлюваністю, неясністю зору, а також підвищеною сприйнятливістю до інфекцій. Не варто залишати поза увагою тривожні ознаки, тому що при невиліковному цукровому діабеті розвивається грізне ускладнення у вигляді облітеруючого атеросклерозу судин нижніх кінцівок.


За словами Бистрової, кров необхідно здавати і за гіпоглікемії — зниженого рівня глюкози в крові. Захворюванню притаманні пітливість, підвищений апетит, занепокоєння, помутніння свідомості та неясність зору. Такий стан небезпечний гіпоглікемічною комою, енергетичним голодуванням головного мозку та втратою когнітивних функцій, попередила лікарка.

“Також перевіряти рівень глюкози в крові потрібно і при метаболічному синдромі. Якщо у пацієнта зафіксовано переддіабетичний стан, але діагноз цукрового діабету не виставлений (при якому вміст плазмової глюкози вищий за норму, але нижчий, ніж у хворих на діабет), аналіз проводиться через регулярні інтервали”  .storinka.com.ua