Космічний корабель Orion на мінімальній висоті облетів Місяць - Новини Ю

Космічний корабель Orion на мінімальній висоті облетів Місяць

22.11.2022   23:45    1495
Космічний корабель Orion на мінімальній висоті облетів Місяць

Фото: Кадр из видеоOrion біля Місяця

Тестовий політ має продемонструвати готовність ракети SLS і корабля Orion до виконання місії, що пілотується.

Американський космічний корабель Orion здійснив обліт Місяця у рамках тестового безпілотного польоту. Про це у понеділок, 21 листопада, повідомляє космічне агентство NASA.


Пряма відеотрансляція велася за допомогою камери, встановленої на одній із сонячних панелей корабля.

“У районі Зворотного боку Місяця, який не видно з Землі, о 07:44 за часом Східного узбережжя США (15:44 за Москвою) на кораблі на дві з половиною хвилини був включений маршовий двигун. Після цього, приблизно, через 13 хвилин Orion пролетів на висоті всього 130 км від поверхні природного супутника Землі. В результаті маневру корабель почав поступово віддалятися від Місяця”, – сказано в повідомленні.

Також у NASA зазначили, що орбіта польоту корабля Orion над Місяцем пройшла над районом посадки минулого американського пілотованого Apollo 11.
На п’ятницю заплановано ще одне включення двигуна для виходу на далеку ретроградну орбіту, висотою 64 тис. км від поверхні Місяця. Там корабель пробуде шість днів. А потім здійснить ще один обліт Місяця на близькій відстані, і тільки потім попрямує до Землі.

Вже 11 грудня Orion має приводитися в Тихому океані біля берегів Каліфорнії.

Корабель тестують без екіпажу. На його борту перебуває манекен.

 

Нагадаємо, запуск корабля здійснено 16 листопада надважкою ракетою-носієм Space Launch System у рамках місії Artemis 1 з Космічного центру імені Кеннеді у Флориді.

korrespondent.net