Про це повідомляє Reuters.


Оголошення зроблено після того, як 18 листопада Кім інспектував випробування Hwasong-17, найбільшої міжконтинентальної балістичної ракети Північної Кореї, і пообіцяв протистояти тому, що він назвав “ядерними загрозами США”.

“Кінцева мета Північної Кореї — володіти найпотужнішою стратегічною силою у світі, абсолютною силою, безпрецедентною в столітті”, – сказав Кім Чен Ин в наказі про підвищення офіцерів, додавши, що нарощування ядерного потенціалу країни надійно захистить гідність і суверенітет Північної Кореї.

Він назвав Hwasong-17 “найпотужнішою стратегічною зброєю в світі” і сказав, що вона демонструє рішучість і здатність Північної Кореї зрештою створити найсильнішу армію в світі.
Північнокорейські вчені зробили “чудовий стрибок вперед у розвитку технології встановлення ядерних боєголовок на балістичних ракетах”, і очікується, що вони “розширять і зміцнять потенціал ядерного стримування країни надзвичайно швидкими темпами”, зазначив Кім Чен Ин.

Запуск Hwasong-17, здатний досягти материкової частини США, спонукав Сполучені Штати закликати до заяви президента Ради Безпеки ООН, щоб притягнути Північну Корею до відповідальності за її ракетні випробування, які заборонені резолюціями Ради Безпеки.
Впливовий Постійний комітет Верховного народного зібрання Північної Кореї нагородив ракету Hwasong-17 званням “герой КНДР” і медаллю “Золота зірка” та орденом Національного прапора 1-го ступеня”, повідомляє державне інформаційне агентство KCNA.