Дієтолог пояснила, чому небезпечно худнути, харчуючись лише один раз на день - Новини Ю

Дієтолог пояснила, чому небезпечно худнути, харчуючись лише один раз на день

23.11.2022   20:21    293
Зменшивши кількість підходів до столу та холодильника, ви ризикуєте перевести організм у режим «термінового запасу» поживних речовин, а не до їх витрачання.

ЯК ХУДНУТИ НЕ МОЖНА

Вже скільки дієтологи твердили світові, що для позбавлення зайвої ваги, людині важливо Є, але багато людей з цими надлишками, все-таки вперто йдуть від неприємного. А саме – мріючи про струнку талію і круті стегна, відмовляються від їжі зовсім.


У кращому випадку вони залишають собі звичайну воду і з десяток продуктів, в яких немає грама жиру, гостроти, солоності. А лише корисні білки. Наприклад, дуже популярна «народна білкова» дієта, суть якої зводиться до того, що потрібно два тижні їсти тільки варений рис і варену курячу грудку. І запивати все звичайною питною водою без газу. Поголос стверджує, що це дієвий спосіб для позбавлення від зайвого.
Насправді, як розповіла дієтолог  Марина Сорокіна, ця дієта є абсолютно корисною для здоров’я. Мабуть, гірша за неї лише категорична відмова від їжі.

ОБМЕЖЕННЯ НА ШКОДУ

Але є ще одна популярна методика – один раз на добу. Тобто тільки обідати чи вечеряти, а решту їжі – пропускаємо.
– Режим прийомів їжі гарантує злагоджену роботу всіх органів та обмінних процесів. Для дорослої людини фізіологічна потреба у триразовому харчуванні. І порушивши її, ви ризикуєте сильно нашкодити своєму здоров’ю, – каже Марина Сорокіна.

Неорганізоване харчування послаблює організм, уповільнює метаболізм, знижує імунітет (насамперед, стійкість до застудних та вірусних захворювань).

Вчені встановили, що зневага сніданком у кілька разів уповільнює процес метаболізму, оскільки саме перший прийом їжі після сну запускає обмін речовин. Відсутність вечері також негативно впливає на самопочуття, тому що заснути на голодний шлунок мало кому швидко вдається.

А в єдиний прийом їжі – після полудня людина ризикує перебрати з їжею, а значить створити зайве навантаження на ШКТ та інші системи організму. Таке харчування точно не корисне!

НАСЛІДКИ ХАРЧУВАННЯ ОДИН РАЗ НА ДЕНЬ

Перше, що станеться з організмом – порушиться обмін речовин. Водночас збільшується ризик набрати вагу, а не скинути її.

Різкі обмеження в харчуванні також майже завжди призводять до зривів, нервових розладів та депресії. Навряд чи ви розраховували на такий результат своєї дієти.

Крім цього, відсутність режиму та напівголодний стан може спровокувати розвиток розладу харчової поведінки. Змучений організм вимагатиме їжі понад норму (так починається булімія) або зовсім відмовиться приймати їжу.

storinka.com.ua