Чи можна їсти варені яйця із сірим обідком навколо жовтка: варто знати - Новини Ю

Чи можна їсти варені яйця із сірим обідком навколо жовтка: варто знати

23.11.2022   13:31    1338

Найчастіше жовток у вареному яйці зверху має зеленуватий відтінок. Це не повинно насторожувати – явище звичне та безпечне для здоров’я. Зелений відтінок на жовтку ніяк не відбивається на смакових якостях продукту та не впливає на корисні властивості. До недоліків можна віднести його «недосконалий» зовнішній вигляд.


Чому темніє жовток

До складу яєчного білка входять півтори сотні протеїнів, що мають складну структуру. При варінні яйця зв’язки в білковому ланцюжку руйнуються, і молекули білків починають злипатися один з одним.

Сірка, що вивільняється, утворює сірководень, який вступає в контакт із залізом в яєчному жовтку. В результаті утворюється сульфід заліза, який надає краям жовтка сіруватий відтінок.

Як уникнути такого ефекту

Термічна обробка яєць має здійснюватися певний час, оскільки кількість виділеного сірководню залежить від тривалості варіння яєць. Сірководню утворюється більше у тих яйцях, які довше варилися. Відповідно, жовток буде яскравішим, не потемніє, якщо яйця не переварювати.
Уникнути появи сірого нальоту на жовтку допоможе і холодна вода. Після варіння яєць помістіть їх під холодну проточну воду. Так вони швидше охолонуть.


pixelinform.com