7 простих вправ для стимуляції роботи мозку - Новини Ю

7 простих вправ для стимуляції роботи мозку

28.11.2022   21:31    7

Хвороби мозку несуть організму катастрофічні наслідки, тому найважливішого значення набуває їх профілактика, що полягає у здоровому способі життя та мозковій гімнастиці.

– Для харчування сірої речовини дуже корисна їжа, насичена жирними кислотами Омега-3, – упевнена терапевт Центру здоров’я «Центру громадського здоров’я та медичної профілактики» міністерства охорони здоров’я Ірина Волкова. – Йдеться, перш за все, про морську рибу та інші морепродукти, волоські горіхи, лляне насіння і олію, боби сої. Роботу мозкових клітин також стимулюють шоколад та навчання чогось нового.


Ось кілька нехитрих та загальноприйнятих вправ для повсякденного життя, які максимально можуть допомогти мозку зберегти молодість та активність.

  • Вправа №1 . Одну кисть стисніть у кулак, іншу випряміть у долоню. Починайте повільно змінювати положення рук: кулак – долоня – кулак – долоня. Коли відчуєте, що робите це впевнено, прискорюйтесь.
  • Вправа №2 . Накрийте з’єднаними вказівним, середнім та безіменним пальцями однієї руки мізинець на іншій руці. Чергуйте руки.
  • Вправа №3 . На одній руці послідовно з’єднуйте великий палець з рештою всіх пальців, починаючи з вказівного. На іншій руці – починаючи з мізинця. Ваше завдання полягає в тому, щоб робити вправу одночасно обома руками.
  • Вправа №4 . Візьміть великий аркуш паперу одну руку і олівець – в іншу. Почніть малювати ту саму картинку обома руками. Починати краще з геометричних фігур, поступово ускладнюючи завдання.
  • Вправа №5 . Виконуйте побутові завдання менш розвиненою рукою. Це допоможе розвинути іншу півкулю та активувати в ній нові процеси. У жодному разі не варто починати з небезпечних завдань, скажімо, чистити чи нарізати продукти.
  • Вправа №6 . Не бійтеся змінювати інтер’єр будинку та на робочому місці. Регулярно переставляйте речі, які вас оточують, на різні місця. Звички серйозно втомлюють мозок, який потребує регулярних струсів.
  • Вправа №7 . Виберіть новий маршрут, яким добиратиметеся на роботу, намагайтеся частіше подорожувати і щоразу відпочивати в новому місці. Це необхідно у розвиток просторової пам’яті.

Мозок людини містить у собі причину багатьох хвороб, говорив Гіппократ. Не забувайте про це та будьте здорові.
woman24.kyiv.ua