5 продуктів, які можуть «вбити» ваш кишечник - Новини Ю

5 продуктів, які можуть «вбити» ваш кишечник

28.11.2022   20:29    4

Неправильне харчування та малорухливий спосіб життя все частіше стають причиною серйозних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Хвороба 21 століття

Лікарі б’ють на сполох: з кожним роком зростає кількість людей, у яких діагностуються серйозні захворювання шлунково-кишкового тракту. Причому середній вік хворих значно знизився за останні п’ять років.


Основними факторами, що призводять до хвороб ШКТ, на думку лікарів, є неправильне харчування (у тому числі зловживання фаст-фудом) та малорухливий спосіб життя. Понад те, поступово список проблем зі здоров’ям розширюється. Наприклад, у лідерах захворювань, що відчутно знижують якість життя, з’явилися захворювання кишечника. Їх діагностують навіть у підлітків, котрі ще 3-4 роки тому не мали жодних проблем зі здоров’ям. Адже кишечник чималою мірою відповідає за імунітет.

На думку медиків, щоб не знати проблем із цим органом, потрібно раз і назавжди виключити зі свого раціону наступні п’ять продуктів. Ну, або скоротити їхнє споживання.
Не їжте це!

Які саме продукти несприятливо впливають на мікрофлору кишечника? Це:

  • Алкоголь. Чим міцніший алкоголь, тим сильніше він шкодить нашому організму. Кишечник любителів міцних напоїв просто не здатний всмоктувати всі корисні речовини та елементи, які містяться в їжі. Як результат: створюються передумови розвитку раку кишки. Якщо повністю відмовитися від випивки поки що не виходить, слід хоча б перейти на легші напої. Наприклад, вино. Хоча і воно у великих кількостях або при регулярному вживанні також є корисним для здоров’я.
  • Червоне м’ясо. У натуральному вигляді найшкідливіше червоне м’ясо. Воно важко перетравлюється, що створює додаткове навантаження на кишечник. В результаті може розвинутись запалення слизової оболонки і на стінках кишки утворюються ущільнення. Дієтологи рекомендують відмовитися від нього на користь риби та морепродуктів. Однак, якщо немає ні бажання, ні сили волі, то зрідка балувати себе та близьких котлетами або стейком можна. Але при цьому слід не забувати про допустимі розміри порцій – не більше 150-200 гр. Інакше постраждає не лише кишечник, а й підшлункова залоза. Не менш небезпечними є і продукти переробки – сосиски, ковбаси, напівфабрикати. У них містяться небезпечні для здоров’я речовини – нітрозаміни, які здатні викликати рак кишечника.
  • Солодкі десерти та випічка. Англійські вчені встановили, що надмірне споживання цукру в буквальному значенні руйнівно діє на ШКТ людини. Усередині кишечника множаться хвороботворні бактерії, які здатні викликати не тільки онкологію, але навіть хвороби Паркінсона або Альцгеймера.
  • Покупний майонез . Як і цукор, цей продукт створює ідеальні умови для розмноження у кишечнику небезпечних бактерій. Вони провокують масу неприємних захворювань – від банального розладу травлення до раку кишківника.
  • Маргарін. До його складу часто входить лінолієва кислота, яка є частою причиною виразкових колітів. Якщо не звертати увагу на ознаки нездоров’я (болі в животі, бурчання, підвищене газоутворення тощо), то вони ризикують перетворитися на серйозніші проблеми, вирішувати які доведеться вже в стаціонарі під наглядом досвідчених лікарів.


woman24.kyiv.ua