2 симптоми в ногах, які сигналізують про необоротну жирову хворобу печінки - Новини Ю

2 симптоми в ногах, які сигналізують про необоротну жирову хворобу печінки

24.11.2022   11:00    554


Симптоми є результатом того, що печінка настільки пошкоджена, що її не можна вилікувати.

Накопичення жиру може відбуватися з низки причин. Причиною може бути надмірне вживання алкоголю. Напій може регулювати процеси у печінці, змушуючи її накопичувати більше жиру, а чи не розщеплювати його.


Більшість людей страждають від форми, яка називається неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП), при цьому приблизно від 25 до 30 відсотків захворювань печінки пов’язані з неалкогольними причинами, такими як ожиріння, пише Express.

Коли жир продовжує накопичуватися в печінці при НАЖБП, він може викликати запалення органу. Коли це відбувається, діагноз переходить від НАЖБП до тяжчого стану, що називається НАСГ (неалкогольний стеатогепатит).

Незважаючи на те, що ваша печінка запалена, на ранніх стадіях НАСГ у вас навряд чи з’являться симптоми. Але якщо НАСГ поєднується з цирозом, при якому печінка пошкоджується, можуть виникнути деякі фізичні симптоми, згідно Penn Medicine.

«Люди з НАСГ, які мають пошкодження печінки (цироз), можуть відчувати скупчення рідини та набряки в ногах і животі».
Це викликано підвищеним тиском у вені, через яку кров рухається через печінку, відомої як ворітна вена. Підвищення артеріального тиску у ворітній вені викликає накопичення рідини по всьому тілу, у тому числі в ногах, кісточках і животі.

Набряк ніг і кісточок відомий як набряк, тоді як набряк живота відомий як асцит. Асцит часто виглядає як пивний живіт, що іноді ускладнює його виявлення.


ukrhealth.net