Знайдено спосіб для утилізації пластику

06.10.2022   11:11    923
Знайдено спосіб для утилізації пластику

Фото: wikipedia.orgВоскова міль Galleria mellonella

Поліетилен складає 30% всього виробництва пластику та становить значну частину світового забруднення.

Вчені виявили, що слина воскового черв’яка стрімко руйнує пластикові пакети. Її ферменти розкладають поліетилен протягом кількох годин за кімнатної температури і можуть здійснити революцію в переробці відходів, пише The Guardian.

Воскові черв’яки – це личинки молі, що паразитують у вуликах. Цей спосіб може призвести до економічно ефективних способів переробки пластику.


Відкриття було зроблено після того, як один вчений, бджоляр-аматор, очистив заражений вулик та виявив, що личинки почали проїдати отвори у пластиковому мішку для сміття.

Дослідники заявили, що дослідження показало, що слина комах може бути сховищем ферментів, що розкладаються, які можуть революціонізувати.

Ферменти можна легко синтезувати та подолати вузьке місце у розкладанні пластику, що полягає у початковому розриві полімерних ланцюгів. Зазвичай для цього потрібно сильне нагрівання, але ферменти працюють при нормальній температурі, у воді та при нейтральному рН.
“Мої вулики були заражені восковими черв’яками, тому я почала їх чистити, поміщаючи черв’яків у пластиковий пакет. Через деякий час я помітила багато дірок, і ми виявили, що це не просто жування, це був хімічний розпад, тому це було початком історії”, – сказала доктор Федеріка Бертоккіні із Центру біологічних досліджень у Мадриді.

За словами вчених, окрім великих заводів з переробки відходів, у будинках можна буде встановити комплекти для переробки пластикових пакетів у корисні продукти. Інші вчені нині досліджують жуків і личинок метеликів щодо їхньої здатності поїдати пластик.
korrespondent.net