Як рідним військовослужбовців подбати про своє ментальне здоров’я: поради психолога - Новини Ю

Як рідним військовослужбовців подбати про своє ментальне здоров’я: поради психолога

01.10.2022   10:45    199

У складні часи їм також потрібна психологічна підтримка.

© pixabay.com

Через агресію Росії, багато сміливих чоловіків та жінок змінили своє життя і стали на захист своєї країни. Їх сім’ї, що чекають їх вдома, зараз знаходяться в дуже складному психологічному стані.


Військовий психолог Андрій Козінчук розповів, як рідні військовослужбовців можуть подбати про свій психологічний стан.

Не відмовляйте собі у хорошому

Часто рідні військових не дозволяють собі їсти вдосталь або нормально спати з відчуття провини. Вони вважають недоречним дивитися комедії, ходити на концерти, та просто радіти життю, мотивуючи це тим, що їх рідна людина воює.

Але все ж всі ці речі, ви можете робити для того, щоб знаходити сили для підтримки своїх людей. Вважайте що, піклуючись про себе, ви підвозите своїй рідній людині боєприпаси.

Слідкуйте за фізичним ресурсом

Вам треба їсти, спати, піклуватися про своє здоров’я. Якщо у вас є проблеми зі здоров’ям, то прагніть одужати.

Слідкуйте за психологічним ресурсом

Любіть себе, виражайте свої емоції, радійте навіть незначним речам. Все це допоможе вам поповнити ваш психологічний ресурс. Дозвольте собі боятися, злитися, не стримуйте емоцій.

Поповнюйте свій соціальний ресурс

Поряд з вами повинні бути люди, які можуть дати вам потрібну підтримку. Ходіть на улюблену роботу. Оточуйте себе приємними вам людьми та не спілкуйтеся з тими людьми, що вас злять.

Майте терпіння

Не сваріться зі своїм військовослужбовцем. Краще ви спокійно обговорите все потім, коли зустрінетесь. Зараз так ви проблеми не вирішите, а лише зробити гірше і собі, і йому.zn.ua