Як навчитися висипатися, скільки треба спати і як допомогти собі прокинутися - Новини Ю

Як навчитися висипатися, скільки треба спати і як допомогти собі прокинутися

06.10.2022   21:11    275

Наука давно довела, що повноцінний нічний відпочинок має найважливіше значення для міцного здоров’я та якісного життя людини.

– Константи тривалості нічного сну просто не існує. Усі ми індивідуальні. У середньому дорослій людині потрібно спати від семи до дев’ятої години на добу. Однак для якісного сну важлива не лише його тривалість. Здорові люди повинні засипати протягом 10-15 хвилин. Причому зазвичай не висипаються і ті, хто віддає себе в руки Морфея за менший час, і ті, для кого процес засинання – чимала проблема. Також слід дотримуватися чіткого режиму і лягати в ліжко в той же час, бажано не пізніше 22.00–23.00


Щоб уникнути складнощів із засинанням, постарайтеся налаштувати себе на розслаблення. Не вирішуйте ввечері складні питання, не слухайте гучної музики, не грайте в комп’ютерні ігри, не дивіться телевізор і не користуйтеся смартфоном хоча б за пару годин до сну. Краще в цей час прийняти розслаблюючу теплу ванну з ефірними оліями, включити легкі композиції або звуки живої природи, прогулятися свіжим повітрям.
Останній прийом їжі має бути за дві-три години до сну. При цьому на ніч краще не вживати жирні, гострі, смажені страви і віддати перевагу овочам, кисломолочним продуктам, вівсяним пластівцям або сухофруктам. Якщо ви любитель кави, його треба випивати за шість – вісім годин до сну. І тим більше не налягайте на алкоголь! Багато людей вірять чи хочуть вірити, що він допомагає заснути. Це не так! Часте вживання спиртних напоїв призводить до безсоння, почуття тривоги та нічних кошмарів, не кажучи вже про інші, серйозніші проблеми зі здоров’ям.

На чому краще спати? Надмірно повітряна постіль сприяє порушенню кровообігу спинного мозку, защемленню нервових закінчень, неправильному положенню хребта. Підбирати рівень жорсткості матраца треба, виходячи з особливостей комплекції людини. Ідеальний матрац той, який упирається у всі вигини тіла, не залишаючи просвітів. Подушку використовуйте не дуже високу, крім того, її наповнювач повинен зберігати форму, а голова не потопати в подушці і не пружинити від неї.

Постарайтеся позбавитися побічних шумів і яскравого світла. Спати рекомендується у темряві, оскільки лише тоді мозок виробляє гормон сну мелатонін.
Спіть у кімнаті з гарною вологістю – не менше 50 відсотків – і температурою не вище 20 градусів за Цельсієм. Перед сном провітріть приміщення. Якщо вам прохолодно, візьміть теплу ковдру. Зате в прохолоді ви виспите навіть за мінімальної тривалості сну, а вранці будете бадьорі і позитивно налаштовані.

storinka.com.ua