В Іспанії пройшли змагання з будівництва людських веж: вражаючі фото красивого і небезпечного заходу (ФОТО) - Новини Ю

В Іспанії пройшли змагання з будівництва людських веж: вражаючі фото красивого і небезпечного заходу (ФОТО)

04.10.2022   12:31    1670

У неділю, 2 жовтня, відбулося найбільше в Іспанії змагання з будівництва людських веж. За надзвичайно красивим і небезпечним традиційним дійством спостерігали близько 11 000 глядачів, які зібралися на арені для кориди в північно-східному місті Таррагона.

Деталі


Людські вежі, або “кастель”, були додані до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО у 2010 році як “невіддільна частина каталонської культурної ідентичності”. Традиція сягає 18 століття, коли люди вперше почали будувати людські вежі в каталонському місті Вальс.

Фото: David Ramos/Getty ImagesНа заході, який проводиться в Таррагоні кожні два роки, команди “кастелерів” змагаються, щоб побудувати найвищу та найскладнішу вежу, стоячи на плечах один одного. Команда з Вілафранки обіграла 40 інших груп, посіла перше місце та отримала приз у розмірі 16 000 євро. Їхня вежа сягала 10 ярусів у висоту близько 13 метрів. У поєднанні з навичками безпечного спуску це дало команді найвищий бал.

Наймолодші та найспритніші учасники команди у захисних шоломах підіймалися по спинах та плечах своїх одноклубників на вершину. Учасники змагань зазначають, що без дітей, які мають здійматися на вершину, цих традиційних заходів не було б.

У цьому небезпечному змаганні деякі вежі хитаються й завалюються, а її члени падають на своїх колег, які стоять унизу. Організатори зазначають, що цього року 71 особа отримала медичну допомогу, а 13 були доставлені в лікарню.

meta.ua