Стали відомі обставини загибелі в бою командира"привидів Києва" - Новини Ю

Стали відомі обставини загибелі в бою командира”привидів Києва”

03.10.2022   19:39    912


7days-ua.com

Михайло Матюшенко. Фото – Фейсбук мера Бучі

Полковник ЗСУ Михайло Матюшенко загинув у повітряному бою з російськими окупантами 26 червня. Знайти та ідентифікувати його тіло вдалося тільки зараз.


Про це повідомив міський голова Бучі, уродженцем якої був командир легендарних “привидів Києва”.
“Свій безцінний досвід роботи Михайло Матюшенко – позивний “Дід” – передавав молодшому поколінню. І лише тепер ми маємо право розказати правду: “Привид Києва” очолював льотчик з Бучі”, – повідомив мер Бучі.

Як повідомляється, полковник Матюшенко загинув у повітряному бою над Чорним морем.

Під час виконання бойового завдання у повітряному бою героїчно загинув, захищаючи небо країни, полковник Збройних сил України Матюшенко Михайло Юрійович (08.01.1961-26.06.2022). Він був з Бучі і загинув у небі над Чорним морем…

Військовий льотчик керував багатьма типами військових та цивільних літаків. Служив у різних військових частинах, до війни працював керівником однієї з українських авіакомпаній. Був успішною людиною і ніколи не хвалився тим, чим займається насправді. Маючи активну громадянську позицію, очолював громадське формування охорони правопорядку…
Із приходом полковника Матюшенка до керівництва 40 бригада тактичної авіації не зазнавала втрат у повітрі. А значить, всі пілоти із “Київських привидів” поверталися живими.

“В одну із ночей Дід кинувся у повітряний бій на Л-39, імітуючи атаку МіГ-29 на пару Су-30. І що ви думаєте? Вони відступили!” – згадують один з епізодів побратими.

Згодом він прийняв рішення посилити південний та східний фронти: “Коли “Дід” дізнався про безповоротні втрати підготовлених екіпажів бомбардувальників, рішення було прийнято. Так почалася нова операція”.

Для Михайла Матюшенка це була остання місія. Він не повернувся з чергового вильоту, і його довго шукали. Сьогодні він їде додому, в Бучу“, – йдеться в повідомленні.

Бучанський міський голова додав, що сьогодні о 14 годині в Бучі відбудеться прощання з героєм. Поховають полковника Михайла Матюшенка на Алеї Героїв цвинтаря Бучі.