«Слабка гуска»: в китайських соцмережах кепкують з невдач російської армії в Україні - Новини Ю

«Слабка гуска»: в китайських соцмережах кепкують з невдач російської армії в Україні

05.10.2022   16:12    2659

Незважаючи на те, що більшість китайців підтримують РФ у війні проти України, навіть вони не можуть стриматися від жартівливо-образливої критики на адресу путінської армії.

© Генеральний штаб ЗСУ

Останні невдачі російської армії в Україні викликають у світі не лише серйозні обговорення та аналіз подальшого перебігу подій війни, а й створюють нові тренди в соцмережах. Одним із таких стало жартівливо-образливе прізвисько «слабка гуска», яким почали називати окупантів у Китаї. Про це повідомляє Newsweek.


Контрнаступ України та низка тактичних відступів російських військ змусили користувачів китайських соціальних мереж, більшість з яких підтримують Росію, визнати, що збройні сили країни-агресорки виявилися значно слабшими, ніж очікувалося. Це спричинило низку жартів, які вилилися у прізвисько «слабка гуска», що також є омонімом до слова «овоч», яке на сленгу описує будь-що поганої якості.
У соцмережі Weibo, яка нараховує понад 580 мільйонів активних користувачів щомісяця, слова «слабка гуска» супроводжують дописи про загальмований наступ Росії в Україні. Їх пишуть поряд із зображеннями покинутої техніки росіян, включаючи танки та бойові машини піхоти, і картами, що ілюструють масштаби їхнього відступу.

Прізвисько набуло особливої популярності серед китайських військових блогерів Weibo, які уважно спостерігали за розгортанням війни, як і їхні колеги, що працюють з відкритими джерелами у Twitter на Заході.
У Newsweek зазначають, що в той час як меншість користувачів Weibo з самого початку війни стала на бік України, більшість китайців передбачувано підтримали Росію, оскільки розцінюють її як союзника у протистоянні зі Сполученими Штатами. Китайські блогери прогнозували швидкий розгром на користь РФ, але жорсткий український опір змусив їх змінити власні очікування.

Втрата Росією міста Лиман на Донеччині спричинила чергову хвилю тренду «слабка гуска» на Weibo. Багато китайців втратили віру в перемогу Росії, але незважаючи на тенденцію кепкувати над її невдачами, немає сумніву, що китайська громадськість і надалі буде підтримувати Москву у її загарбницькій політиці через складні стосунки Пекіна з Вашингтоном.